Luka Mezgec okazał się najlepszy podczas piątego etapu 76. Tour de Pologne z metą w Bielsku-Białej. Szóste miejsce zajął Rafał Majka, a koszulkę lidera zachował Pascal Ackermann.

Po zneutralizowanym czwartym etapie, kolarze wrócili do ścigania o walki o czołowe lokaty. Do pokonania mieli 154 km.

Najszybszym kolarzem okazał się Luka Mezgec z grupy Mitchelton-Scott). Dla Słoweńca to drugi triumf w tegorocznej edycji największego wyścigu w Polsce. Wcześniej wygrał etap z finiszem w Katowicach. Drugie miejsce zajął Hiszpan Eduard Prades (Movistar), a trzeci dojechał Brytyjczyk Ben Svift (Ineos).

Jak poradzili sobie Polacy?

Najszybszy z Polaków na piątym etapie był Rafał Majka. Kolarz grupy Bora-Hansgrohe przekroczył linię mety jako szósty. Łukasz Owsian był 56., a Paweł Bernas 59.

– Dzisiaj jechaliśmy na Pascala, nie do końca wyszło, ale takie jest kolarstwo. Byłem dobrze ustawiony, więc próbowałem sprinterskiego finiszu. Być szóstym wśród sprinterów nie jest źle. Czuję się dobrze, ale jutro jest ciężki etap, tempo na pewno będzie rwane – powiedział Rafał Majka.

Kto prowadzi w generalce?

W klasyfikacji generalnej nadal prowadzi Pascal Ackermann z Bora-Hansgrohe. Niemiec wyprzedza Luka Mezgeca i Bena Swifta. Szymon Rekita jest 7., a Rafał Majka 17.

W klasyfikacji drużynowej prowadzi Bora-Hansgrohe przed UAE Team Emirates i AG2R La Mondiale.

Co następnego dnia?

W czwartek na zawodników czeka klasyczny, górski etap w przepięknej tatrzańskiej scenerii o długości 160 km. Po starcie w Zakopanem peleton pokona pięć rund po 29 kilometrów. Na każdej z rund znajduje się Górska Premia TAURON pierwszej kategorii – Pitoniówka (x5). Kolarze powalczą także na dwóch Lotnych Premiach LOTTO w Zębie (1 i 2 runda) oraz na jednej w Ratułowie (4 runda). Przed dojazdem do mety znajduje się jeszcze jedna Górska Premia TAURON pierwszej kategorii – Gubałówka. Finisz na ul. Nędzy-Kubińca w Kościelisku.

Tygodnik Twoje Zagłębie jest jednym z regionalnych patronów medialnych 76. Tour de Pologne.

Etapy 76. Tour de Pologne:

1. etap (3 sierpnia 2019): Kraków – Kraków (132 km)
2. etap (4 sierpnia 2019): Tarnowskie Góry – Katowice (153 km)
3. etap (5 sierpnia 2019): Chorzów – Zabrze (150,5 km)
4 etap (6 sierpnia 2019): Jaworzno – Kocierz (133,7 km)
5. etap (7 sierpnia 2019): Wieliczka – Bielsko-Biała (154 km)
6. etap (8 sierpnia 2019): Zakopane – Kościelisko (160 km)
7. etap (9 sierpnia 2019): Bukowina Tatrzańska – Bukowina Tatrzańska (153 km)

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here