Ministerstwo Zdrowia poinformowało w poniedziałek (30 marca) o nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Wśród nich jest mężczyzna z Sosnowca oraz pracująca w miejskim szpitalu pielęgniarka.

Na terenie Sosnowca potwierdzono szósty przypadek koronawirusa. – To mężczyzna w sile wieku. Jest w stanie średnim, przebywa w domowej izolacji – mówi Arkadiusz CHęciński, prezydent Sosnowca.

Jak poinformowała w komunikacie prasowym rzeczniczka wojewody śląskiego mężczyzna miał kontakt z osobą chorą ze swojego otoczenia. Mężczyzna pozostaje na razie w izolacji domowej pod nadzorem sanepidu w Sosnowcu.

Ponadto, wśród nowych osób zakażonych koronawirusem jest też trzecia pielęgniarka z Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego. – Mamy też informacje o osobie pracującej w Szpitalu Miejskim, która również jest zakażona. Nie jest mieszkańcem miasta – informuje prezydent Chęciński.

Warto dodać, że w kwarantannie pozostaje nadal Oddział Wewnętrzny IIa. – Od jutra dla Pacjentów i Personelu tego oddziału będzie dostępne wsparcie psychologiczne – możliwość rozmowy z psychologami za pośrednictwem tabletów – poinformowali przedstawiciele sosnowieckiej placówki. – Od wieczora czynna jest za to izba przyjęć. Uruchamiamy ponownie wejście dla pacjentów przez śluzę w namiocie, gdzie wykonywany jest pomiar temperatury – dodają.

CZYTAJ TAKŻE:

Trzeci potwierdzony przypadek zarażenia koronawirusa w Dąbrowie Górniczej

Skomentuj przez Facebook

6 KOMENTARZE

  1. 2 dni bez Presidente… ale jest!
    Szkoda że nic w sprawie troglodytów obrzucających wyzwiskami obcokrajowców: o elektoracie Chęcińskiego zakaz druku?

  2. Dobrze że Pan Prezydent Chęciński chociaż na ten czas uciszył „ministerstwo propagandy UM Sosnowca a także sam nieco wychamował. Dzięki.

  3. Szkoda, że nikt nie pisze o tym, że na odizolowanym oddziale wewnętrznym IIa stwierdzono koronawirusa u Oddziałowej i jednej z pielęgniarek – są już w szpitalach zakaźnych. Dwóch pacjentów zmarło po odizolowaniu – nie mieli zrobionych testów na koronawirusa. Personelowi nie zabezpieczono środków ochrony nie mówiąc o przeszkoleniach. Wszyscy się tam wzajemnie zarażają. Pewnie niebawem będą kolejne zgony pacjentów w ciężkim stanie, którym też nie zrobi się testów.
    Personelowi medycznemu nikt do tej pory nie okazał decyzji, z którego wynikałoby, że nie mogą opuścić odzziału.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here