echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);

Prezydent Dąbrowy Górniczej, Marcin Bazylak poinformował w poniedziałkowy wieczór (30 marca) o trzecim przypadku zakażenia koronawirusem w mieście.

Na terenie Dąbrowy Górniczej potwierdzono trzeci przypadek zarażenia koronawirusem. – Dzisiaj wśród mieszkańców Dąbrowy Górniczej pojawił się 3 przypadek zakażenia koronawirusem. Osoba czuje się dobrze i choć jest mieszkańcem naszego miasta, przebywa w kwarantannie poza Dąbrową Górniczą – poinformował Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej.

Jak podkreśla włodarz dębowego miasta pozostałe 2 osoby również czują się dobrze i dochodzą do siebie w warunkach domowych. Ponadto, 223 osoby objęte są kwarantanną lub nadzorem epidemiologicznym.

– Zdarzeniem koniecznym do odnotowania było czasowe zamknięcie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego spowodowane podejrzeniem zakażenia pacjenta, który trafił tam spoza Dąbrowy Górniczej. Pacjent ten został przewieziony do szpitala zakaźnego, gdzie czeka na wyniki badań, a pracownicy szpitala mający z nim kontakt czekają na te wyniki w izolacji – mówi prezydent Bazylak.

W dziennym raporcie prezydent podziękował także pracownikom służby zdrowia za pracę, którą wykonują w tym trudnym czasie i zaapelował do mieszkańców, aby dbali o siebie i innych.

– Mocno trzymam za nich kciuki i życzę wytrwałości. Dziękuję także wszystkim pracownikom służby zdrowia za pracę, którą wykonują w tym trudnym czasie. W tych warunkach robicie naprawdę dobrą robotę i wiedzcie, że jest to dla nas bardzo ważne – mówi Marcin Bazylak. – Dąbrowianki i Dąbrowianie, trzymajcie się i dbajcie o siebie oraz o innych – podkreślił.

echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);