SLD Lewica Razem wygrała wybory do powiatu będzińskiego. Oznacza to zmianę na stanowisku starosty, którym do tej pory jest Arkadiusz Watoła z Prawa i Sprawiedliwości.

Po niedzielnych wyborach Prawo i Sprawiedliwość traci władzę w powiecie będzińskim na rzecz SLD Lewica Razem, która otrzymała 26,54 proc. Przełożyło się to na dziewięć mandatów w radzie. Co więcej współpracujący z SLD klub Wspólnie dla Powiatu Będzińskiego otrzymał 25,67 proc., czyli osiem mandatów. Z kolei PiS otrzymał 21,11 proc. poparcia, a to oznacza, że w radzie zasiądzie sześciu radnych z tej partii, o dwóch mniej niż w mijającej kadencji.

W radzie znajdzie się także trzech przedstawicieli klubu KWW Marcin Lazar, który zdobył 11,93 proc. poparcia, a także jeden radny Komitetu Rozwoju Zagłębia (8,55 proc.).
Warto dodać, że najpoważniejszym kandydatem na nowego starostę jest Sebastian Szaleniec, dotychczasowy wicestarosta i lidera komitetu SLD Lewica Razem.

Wyniki wyborów powiat będziński - fot. MZ
Wyniki wyborów powiat będziński – fot. MZ

RADA POWIATU BĘDZIŃSKIEGO KADENCJI 2018–2023

Z list SLD Lewica Razem do Rady Powiatu weszli: Sebastian Szaleniec (3452 głosy), Ewa Bierońska (1644 głosy), Jan Mucha (1236 głosów), Jerzy Grad (855 głosów), Cezary Garczarczyk (788 głosów), Marian Kozieł (785 głosów), Halina Mentel (703 głosy), Anna Pawęzowska (506 głosów) i Rafał Adamczyk (472 głosy).

Z list Wspólnie dla Powiatu Będzińskiego do Rady Powiatu weszli: Iwona Szaleniec (1679 głosów), Adam Szydłowski (1413 głosów), Dariusz Waluszczyk (1122 głosy), Jan Powałka (978 głosów), Marek Rajca (813 głosów), Beata Zawiła (719 głosów), Bożena Łapaj (606 głosów) i Rafał Kocot (565 głosów).

Z list Prawa i Sprawiedliwości do Rady Powiatu weszli: Arkadiusz Watoła (2027 głosów), Mateusz Drożdżowski (1052 głosy), Włodzimierz Trzcionka (920 głosów), Dorota Kowalik (799 głosów), Katarzyna Maciejewska (739 głosów), a także Agnieszka Pruszowska-Mikołajczak (581 głosów).

Z list KWW Marcina Lazara do Rady Powiatu weszli: Bartosz Smółka (804 głosy), Monika Pawłowska-Dyszy (541 głosów), Angelika Wątor (540 głosów)

Z list Komitetu Rozwoju Zagłębia do Rady Powiatu weszła Zofia Gajdzik (493 głosy).

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: 

Znamy skład Rady Miejskiej w Będzinie. Najwięcej radnych ma komitet prezydenta Komoniewskiego

Skomentuj przez Facebook

23 KOMENTARZE

 1. Nie ma sie co dziwić że cały okręg zagłębia dąbrowskiego wygląda jak wygląda jak cały czas rządzą tu postkomuniści, brud smród i ubóstwo, wszędzie lumpiarstwo i patologia 😀 taki własnie kolejny raz rysuję się obraz nad zagłębiem sosnosmrodzkim 😀

    • To samo spotkasz w Bytomiu, Katowicach, Chorzowie itd. i bez obrażania oraz wyolbrzymiania. Zdjęcie zrobione pewno tuz przed przyjazdem straży czy policji i ojej. Skoro Chęciński z PO.N wygrał w 1 turze to chyba m.in. centrum generalnie jest ogarnięte.

     • HAHAHA nie wierzę, serio tak sobie tłumaczysz lumpiarstwo w sosnosmrodzie? 😀 jaka straż, jaka policja jak oni obsrani siedzą wiecznie w tych swoich budach i boją się wychylić nosa 😀 I nie, takie widoki nie są normalne w innych miastach w centrum, nawet w biednych dzielnicach bytomia lumpy nie śmią tak ofen na ławkach przy ulicy 😀 takie widoki to standard tylko w sosnosmrodzie, mam wrzucić jakieś kolejne foto? 😀 no to prosze bardzo, kolejny zmęczony żul 😀

      https://i.imgur.com/hl4d0U8.jpg

   • Jak tam raś? POrażka. Angela was nie chce. Co to za województwo z niepełną nazwą? Paszporty póki co to są gś potrzebne, a nie odwrotnie. Zagłębie to Polska i chce być w Polsce.
    Do kolekcjonera lumpów. Ludzie w grubej większości są normalni i nie będą się ścigać kto ile fotek lumpom zrobi na centrum. Tak straż policja pochowane, inne miasta kultura – może kto uwierzy. Może jesteś przeciwnikiem politycznym Chęcińskiego i tak z nerwów?

 2. Normalnie: Szaleństwo! 🙂
  I bardzo dobrze. Koniec z PiS-em.
  No i nowotwór zwany KRZ też jakby w odwrocie.
  Tym panom już dziękujemy.
  No to niechaj będzie lewicowo. Może wreszcie jakoś.

  Gratulacje wygranym. A przegranych nie żal.

 3. Oj, będziecie jeszcze tego żałować. W dąbrowie od 12 lat rządzi SLD i teraz jest szansa żeby ich odsunąć od władzy. Zadłużyli miasto na prawie 400 mln zł i potworzyli jakieś dziwne układziki.

  • Te układy się nie długo skonczą. Przecież teraz Podraza jest pod lupą prokuratury i dlatego nie startuje w wyborach, bo nie miałby szans. Zamiast niego, SLD wystawiła Bazylaka. Tylko, że to żadna róznica czy jeden czy drugi.

 4. Wystarczy popatrzeć tylko na to, co SLD zrobiła z Dąbrową, Nie wiem czy tak samo się będziecie cieszyć, jak uwas zacznie się to samo, jak chociażby zadłużanie miasta, czy trwonienie publicznych pieniędzy przez władze

 5. łoo, ale nokaut… Autor tekstu chyba nie wie, co znaczy to słowo i widać komu sprzyja 🙂 Może i będzin niestety stracony na pastwę SLD, ale Dąbrowa dalej walczy! Mają teraz szansę, by coś zmienić i pozbyć się postkomuny ze swoich władz!

 6. Komuna już lata temu się skończyła, ale osoby które wtedy były przy władzy dalej są, tylko pod płaszczykiem SLD i tak łatwo władzy nie oddadzą, ale na wszystko przyjdzie czas. Te wybory w Dąbrowie wygra PiS. W przyszłych w ślad za DG pójdzie reszta regionu 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here