„Miasto równych szans” – to hasło wyborcze Roberta Warwasa, kandydata Prawa i Sprawiedliwości na urząd prezydenta Dąbrowy Górniczej. Jego program wyborczy opiera się o pięć pakietów.

W środę, 26 września Robert Warwas, który od połowy września z ramienia PiS ubiega się o urząd prezydenta Dąbrowy Górniczej, przedstawił swój program wyborczy, który składa się z pięciu pakietów.

Pierwszym z nich jest „Pakiet dla Rodziny”, w jego ramach kandydat PiS chce otworzyć dodatkowe żłobki, wdrożyć program „Mieszkanie Plus”, a także program demograficzny, który ma zahamować utrzymująca się tendencję wyludniania się miast. Kolejnym jest „Pakiet dla Zdrowia i Środowiska”.

– Chcę przede wszystkim poprawić sytuację służby zdrowia w naszym mieście, zwiększyć dostępność usług medycznych, a przede wszystkim uratować szpital miejski. Kolejnym ważnym aspektem jest także ograniczenie zagrożeń ekologicznych i działanie proekologiczne m.in. wdrożenie programu „Czyste Powietrze” – mówił w czasie spotkania wyborczego Robert Warwas.

W ramach „Pakietu ekonomicznego” Robert Warwas zapowiada obniżenie opłat za wodę i wywóz śmieci, zmniejszenie stawek podatków i opłat lokalnych, a także wspieranie rodzimej przedsiębiorczości .

Z kolei w ramach „Pakietu dla aktywnych” kandydat PiS zapowiada dodatkowe wsparcie dla organizacji społecznych, klubów sportowych, zwiększenie samorządności dzielnic, a także stworzenie możliwości rozwojowych dla mieszkańców zgodnych z potrzebami pokoleniowymi (aktywny junior, aktywny senior) i uruchomienie młodzieżowego budżetu, który pozwalałby młodzieży wpływać na kierunki rozwoju miasta.

Robert Warwas i Jarosław Gowin – fot. AR

Piąty i ostatni pakiet jego programu wyborczego to „Pakiet komunikacyjny”, który zakłada wprowadzenie „Programu Eko Mobliność”, budowę i remont ulic, chodników, miejsc parkingowych, modernizację układu drogowego z budową kluczowych wiaduktów (Podlesie, Staszic), realizację obwodnicy Ząbkowic i Tucznawy oraz dojazdu do Euroterminalu, a także uwzględnienie potrzeb niepełnosprawnych poprzez realizację programu „Dostępność Plus”.

Warto wspomnieć, że w czasie spotkania wyborczego, poparcia Robertowi Warwasowi udzielił Jarosław Gowin, wicepremier a także minister nauki i szkolnictwa wyższego.

– Przyjechałem do Dąbrowy Górniczej po to, żeby udzielić poparcia kandydatowi naszego obozu w wyborach na prezydenta tego miasta. Tym kandydatem jest Robert Warwas. Dąbrowa jest miastem, które potrzebuje lepszego, niż do tej pory wykorzystywania swoich możliwości i uważam, że Robert jest tego gwarantem – powiedział wicepremier.

Skomentuj przez Facebook

7 KOMENTARZE

  1. „Miasto równych szans” i „Pakiet dla Rodziny” 😀 Tak, tak w niektórych miejscach ( firmach ) już widać jak „rodzinne szanse ” się wykorzystuje i to bez wygranych wyborów w DG. A co by to mogło być po wygranej, rodziny duże i czy miejsc wystarczy ?

  2. Miałem ostatnio możliwość obcowania przez kolka chwil z tym panem. Człowiek, który już teraz uważa się za lepszego od innych. Nie oceniam jego programu, czy przynależności partyjnej. Oceniam człowieka, który ewentualnie miałby być prezydentem miasta. I jako takiemu mówię- NIE. arogancji zawsze będę mówił nie. Zwłaszcza wśród rządzących.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here