W celu ograniczenia ryzyka zakażenia koronawirusem podjęto decyzję o zawieszeniu do odwołania działalności targowiska miejskiego w Będzinie oraz Dąbrowie Górniczej.

Prezydent Dąbrowy Górniczej, Marcin Bazylak podjął decyzję o zawieszeniu do odwołania działalności targowiska przy ul. Poniatowskiego. Decyzja wynika ze stanu zagrożenia epidemicznego, który został wprowadzony w całym kraju. To ważna wskazówka również dla władz samorządowych, jak postępować, żeby zapewnić bezpieczeństwo obywatelom. W tym celu należy m.in. minimalizować sytuacje, w których może dojść do zakażenia.

Kierując się troską o zdrowie i życie mieszkańców, funkcjonowanie targowiska zostało zawieszone do odwołania. – W obecnej sytuacji tak dużego zagrożenia epidemią, targowisko na Redenie nie zapewnia warunków higienicznych, gwarantujących bezpieczeństwo sprzedających i kupujących. Zgromadzenie dużej liczby osób powoduje wysokie i realne ryzyko kontaktu z zainfekowanymi i rozprzestrzenienia się koronawirusa – informuje Marcin Bazylak.

Również w Będzinie, w związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19 oraz zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia, Targowisko Miejskie w Będzinie przy ulicy Gzichowskiej zostało zamknięte do odwołania.

Skomentuj przez Facebook

6 KOMENTARZE

  1. Nie miejsce, ale:
    Coś się zaczęło dziać na terenie niedoszłego aquaparku „na Ludowym”. Trwają prace ogrodzeniowe.
    Ciekawe czy to pozoracja związana z utrzymaniem pozwoleń na (??)
    Czy coś w końcu tam wybudują?

  2. A czy kiedykolwiek było tam czysto?Hahahhahaha!!!Bazylak mnie rozbawił do łez!!!!😂😂😂😂

  3. […] Targowisko przy ulicy Poniatowskiego w Dąbrowie Górniczej zostało zamknięte 14 marca. Taką decyzję podjął prezydent tego miasta. Decyzja wynikała ze stanu zagrożenia epidemicznego, który został wtedy wprowadzony w całym kraju. – Decyzja o zamknięciu targowiska na Redenie była trudna, ale konieczna. Podkreślałem, że została podyktowana troską o bezpieczeństwo kupujących i sprzedających. W tym temacie nie zmieniłem zdania. Targ, działający w dotychczasowym kształcie, nie spełniał podwyższonych standardów sanitarnych, wymaganych w obecnej sytuacji – tłumaczy prezydent Marcin Bazylak. […]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here