W tym tygodniu mamy poznać nowego trenera Zagłębia Sosnowiec. Na trenerskiej giełdzie pojawia się kilka nazwisk.

Po rezygnacji Dariusza Dudka klub z Sosnowca szuka jego następcy. Do klubu wpłynęło kilkanaście ofert. Kto odmieni los Zagłębia?

Na liście potencjalnych następców Dudka pojawiło kilka nazwisk. Mówiło się o byłym piłkarzu sosnowieckiego klubu Janie Urbanie i byłym trenerze Leszku Ojrzyńskim. Pojawiły się też kandydatury Macieja Bartoszka, Jacka ZielińskiegoDariusza Wdowczyka, a także Kamila Kieresia, Grzegorza Nicińskiego i Mariusza Kurasa. Do klubu zgłosili się również trenerzy z zagranicy. W medialnych przekazach pojawiło się nazwisko Dušana Uhrina juniora, syna byłego selekcjonera reprezentacji Czech.

Jak pisze Wojciech Todur z Gazety Wyborczej, duże szanse na angaż w zagłębiowskim klubie ma jednak nieznany jeszcze w Polsce trener Tomasz Kaczmarek, który zawodu trenera uczył się w Niemczech.

34-letni Tomasz Kaczmarek od lat mieszka w Niemczech. Tam grał oraz zbierał trenerskie doświadczenia prowadząc kluby w niższych ligach. W latach 2012-2013 był asystentem Roberta Bradleya w reprezentacji Egiptu. Pracował wtedy m.in. z Mohamedem Salahem. Kaczmarek ostatnio był zatrudniony w Stuttgarter Kickers.

O Tomaszu Kaczmarku pisze także Krzysztof Stanowski z weszlo.com. Wygląda więc na to, że działacze sosnowieckiego klubu po raz kolejny zaryzykują i postawią na niedoświadczonego trenera.

Kto ostatecznie zostanie nowym trenerem Zagłębia? Tego mamy się dowiedzieć jeszcze w tym tygodniu. Następca Dariusza Dudka zadebiutuje meczem z Miedzią Legnica (20 października o godz. 15.30).

Czy odejście Dariusza Dudka to dobra decyzja?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...

Skomentuj przez Facebook

8 KOMENTARZE

 1. Problem prawdopodobnie jest w osobie która odpowiada za transfery i jest jednocześnie nie do ruszenia przy obecnym układzie towarzysko politycznym. Także kto by nie został trenerem będzie miał mocno pod górkę

 2. Jak się zakontraktowało szrot z łapanki za dużą kasę to i nawet Mourinio czy Zidane nie pomoże.
  Jak szrociarze zarabiają dużo więcej niż w 1 lidze to mają gdzieś bieganie po boisku. Będą teraz grali przeciwko trenerom bo za taką kasę to mogą siedzieć na ławce albo pokopać w rezerwach bez większego wysiłku a kontrakt mają ważny do czerwca 2019. Żyć nie umierać.
  Widziałem ich w akcji. 90% z nich nie nadaje się nawet na 1 Ligę a co dopiero do Ekstraklasy.
  Po raz kolejny nie trafione transfery Panie Dyrektorze Sportowy. Czy tego asystenta Tomasza Kaczmarka z Niemiec to też nam Pan wyszukał?
  Sosnowiec był czerwony i będzie i dlatego nikt tu o zdrowych zmysłach nie włoży pieniędzy.
  A Stadion na Górce Środulskiej to Pan Chęciński wybuduje za kredyty, które latami będą spłacać mieszkańcy. Sosnowiczanie są sponsorami klubu Zagłębie Sosnowiec i budowy nowego Zagłębiowskiego Parku Sportowego. A ja się pytam co w takim razie dla mieszkańców Sosnowca zrobił Pan Chęciński a dla kibiców Prezes Marcin J.??? Odpowiedź: Wszystko tylko że za nasze pieniądze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here