W czwartek, 9 listopada drogowcy zamkną odcinek ulicy 3 Maja w centrum miasta, w kierunku Środuli i Zagórza, a ruch w obu kierunkach będzie się odbywał jezdnią w kierunku Starego Sosnowca.

Remont 3 Maja w Sosnowcu wchodzi w kolejny etap. W najbliższy piątek, na wysokości popularnych „plastrów miodu” firma Eurovia wykona przejazd przez torowisko tramwajowe, kierując ruch w stronę Środuli nitką przed dworcem kolejowym. Kierowcy wrócą na drugą stronę na wysokości budynku Urzędu Miejskiego (dawny szpital nr 2).

Na czas trwających prac, przystanek autobusowy przeniesiony zostanie w okolice obecnego przystanku tramwajowego. Zostanie on oznaczony i zabezpieczony.

Remont 3 Maja – fot. UM Sosnowiec
Remont 3 Maja – fot. UM Sosnowiec

W czasie prac będzie możliwy wyjazd z ul. Małachowskiego w kierunku Środuli. Nie będzie za to możliwości wjazdu i wyjazdu z ulicy bp. Śmigielskiego na ul. 3 Maja.

Remont 3 Maja – fot. UM Sosnowiec
Remont 3 Maja – fot. UM Sosnowiec

Organizacja ruchu zmieni się również na odcinku od ul. Narutowicza do wiaduktu w ciągu ulicy Blachnickiego. Na tym odcinku prace zbliżają się ku końcowi i już niedługo kierowcy pojadą tym odcinkiem bez utrudnień.

Najprawdopodobniej 10 listopada przywrócony do ruchu zostanie przejazd pod wiaduktem prowadzącym do CH Plejada – to pozwoli na swobodny przejazd kierowców jadących w stronę Zagórza i Dąbrowy Górniczej.

Utrudnienia pojawią się na łącznicach. Przez 5 dni nie będzie możliwości wjazdu z ulicy 3 Maja na rondo prowadzące w kierunku CH Plejada oraz w kierunku ul. Zaruskiego. Zakaz ruchu będzie dotyczyć również zjazdu z ul. Blachnickiego na 3 Maja w kierunku Dąbrowy Górniczej oraz wjazdu dla kierowców podróżujących od strony Dąbrowy Górniczej zarówno w kierunku ul. Blachnickiego, jak i ul. Prusa.

 • srajlesia za Brynicę

  HALO! A gdzie będą przystanki autobusowe w stronę Pogoni, Zagórza, busy?!

 • skoryj pasażir

  Czy ktoś napisze gdzie mam się jutro rano udać na busa do Krakowa?!
  Czy może mam se go w locie łapać koło Plastra?!

 • srajlesia za Brynicę

  ale jaja!!
  Na kzkgop podają, że od jutra srańca przystanek w kierunku Pogoni, Zagórza będzie na peronie tramwajowym (znaczy pewnie na przystanku kierunek: Milowice, Ludwik). Się ludzie zdziwią jutro o świcie 😀
  pewnie Kraków, Olkusz itp szkieletczyzna też z tego małego peronika?!

 • Pingback: Potrącenie pieszego w centrum miasta. Były duże utrudnienia w ruchu | Twoje Zagłębie()