Wielkimi krokami zbliża się koniec 2017 roku. Miasta naszego regionu już teraz myślą o organizacji imprez sylwestrowych. W środę poznaliśmy pierwsze plany Sosnowca.

Już po raz kolejny sosnowiczanie będą mogli nowy rok przywitać na miejskiej imprezie sylwestrowej. Impreza sylwestrowa w stolicy Zagłębia Dąbrowskiego, tak jak w latach poprzednich, odbędzie się na placu przed Urzędem Miejskim.

Sylwester 2017 w Sosnowcu rozpocznie się o godz. 22.00. O oprawę muzyczną zadba DJ Wikar, znany z anteny radia Eska.

Na scenie tego wieczoru zobaczymy też sosnowiecką grupę Silver Dance, a gwiazdą będzie zespół Feel, który w swych szeregach ma również muzyków z Sosnowca.

Podobnie, jak w ubiegłym roku organizatorzy postanowili zrezygnować ze sztucznych ogni. Na powitanie nowego roku, mieszkańcy Zagłębia zobaczą specjalnie przygotowany pokaz laserów.

– Ta decyzja wynika z troski o spokój i bezpieczeństwo naszych czworonogów – podkreśla Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Tradycyjnie pomoc w powrotach do domu zapewnia Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Sosnowcu. Autobusy będą podstawione na dworcu przy Urzędzie Miejskim.