Kolejna zmiana na szczycie w sosnowieckim magistracie. Nowym wiceprezydentem został Jeremiasz Świerzawski. Będzie odpowiedzialny m.in. za pion inwestycyjny.

Potwierdziły się nasze wczorajsze nieoficjalne informacje. Jeremiasz Świerzawski został nowym wiceprezydentem Sosnowca.

Nowy wiceprezydent pochodzi z Mysłowic i z wykształcenia jest architektem. Ukończył sosnowieckie Technikum Architektoniczno-Budowlane w Zagórzu, a następnie Wyższą Szkołę Techniczną w Katowicach.

Jeremiasz Świerzawski pracując dla PKP odpowiadał za kilka dużych projektów. Prowadził m.in. budowę dworca Warszawa Zachodnia, wchodzącego w kompleks biurowy West Station oraz projekt budowy nowego budynku dworca Warszawa Główna. Pracował także nad projektami przebudowy dworców w Dąbrowie Górniczej oraz przebudowę zabytkowego dworca w Maczkach.

Pracę w sosnowieckim urzędzie rozpoczął we wrześniu 2017 roku obejmując stanowisko doradcy prezydenta Sosnowca ds. inwestycji. Po nowelizacji ustawy o pracownikach samorządowych został głównym doradcą w Wydziale Inwestycji Miejskich.

Nowy wiceprezydent Sosnowca będzie odpowiedzialny za pion inwestycji, planowania przestrzennego, architektury i urbanistyki, geodezji oraz drogowy.

– Jeremiasz Świerzawski doskonale sprawdził się w roli doradcy, a także pełnomocnika. W Sosnowcu przeprowadzamy wiele inwestycji, jesteśmy w trakcie przygotowania następnych, stąd potrzeba, aby pieczę nad nimi sprawował fachowiec – mówi prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński.

Po odejściu Krzysztofa Haładusa, funkcję pierwszego zastępcy prezydenta Sosnowca objął Zbigniew Byszewski.

Jak oceniasz służbę zdrowia w naszym regionie?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...

Skomentuj przez Facebook

9 KOMENTARZE

 1. Może pogoni te rozgrzebane remonty w centrum?
  Te firmy mają po pińcet zadatku co tydzień kapane? Pojawiają się sporadycznie, coś tam kopną i znikają :/

 2. Chłopakom się nie spieszy, tu trochę dlubna, tam coś zrobia i to niby ma być skończone do wiosny ha ha
  Cały czas powtarzam, zielony pas to będzie hit, mam nadzieję z Pan Prezydent gdzie się bujal po remoncie autobuskiem jak tak za tym buspasem był.
  PS. Szanowna redakcja może wie kiedy zrobią wjazd/wyjazd z zamkowej na 3 maja? Czekają do lata aż się ten dołek osuszyć?

  • wiosna trwa kolego od marca, do czerwca, a planowane zakończenie remontu 3 maja to właśnie maj 2018, czyli późna a nie wczesna wiosna, jeśli takową miałeś na myśli 😛

 3. Czy to na tego pana mówią FRYZJER? Jeśli tak, to poza CZESANIEM innych sukcesów na koncie jego i kolegów trudno się spodziewać. No to chłopaki w urzędzie dobrze się bawią, szkoda tylko że podatnikom i mieszkańcom nie jest do śmiechu. Jak wyglądają inwestycje z publicznej kasy na których się pan doskonale sprawdził, wszyscy widzą.
  Już powstają w mieście anegdoty na ten temat: Pyta prezydent wiceprezydenta – Jaka będzie kolejna inwestycja w mieście? WYCZESANA panie prezydencie – odpowiada z doskonale sprawdzonym i fachowym uśmiechem ten drugi.

 4. Może coś się zmieni. Nawet mogę trzymać kciuki …ale obawiam się że urzędnicze piekiełko postawi na swoim. ..i mimo szczerych chęci z gówna bata nie ukręci. ..

 5. Wielu sukcesów życzymy – nie żeby się specjalnie czepiać, tyle tylko że to kolejna zmiana wiceprezydenta… bez jakiekiegokolwiek skwitowania tych co odeszli… To taki dziwny sosnowiecki zwyczaj, można odnieść wrażenie że ci co odeszli ze stanowisk to podjęli się roboty na tych wysokich magistrackich stołkach tymczasowo, aby tylko załapać się na jakąś lepszą i wyżej płatną fuchę. Redakcjo, a gdzie można poczytać o sukcesach i osiągnięciach tych którzy odeszli??? Pan z Mysłowic też nas nagle opuści jak znajdzie lepszy kawałek chleba za wyższą kasę?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here