Wiceprezydent Sosnowca Krzysztof Haładus nie jest już pierwszym zastępcą Arkadiusza Chęcińskiego. – Będzie pracował na rzecz miasta w innym miejscu – mówią urzędnicy.

Wiceprezydent Krzysztof Haładus zrezygnował ze stanowiska pierwszego zastępcy Arkadiusza Chęcińskiego. Do oficjalnego pożegnania doszło podczas styczniowej sesji Rady Miejskiej w Sosnowcu.

– Jestem bardzo szczęśliwy i dumny, że moi zastępcy nie odchodzą z urzędu w atmosferze skandalu, ale do nowych zadań dla Sosnowca – mówił Arkadiusz Chęciński.

Słowa prezydenta były nawiązaniem do ubiegłorocznego odejścia Mateusza Rykały, który zrezygnował ze stanowiska pierwszego zastępcy prezydenta Sosnowca i został wiceprezesem Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i szefem biura Podstrefy Sosnowiecko-Dąbrowskiej.

Mateusz Rykała - fot. PL
Mateusz Rykała – fot. PL

Nowe zadanie w ARL?

Prezydent Chęciński zdradził, że jego zastępca będzie pracował w jednostce, której współpraca z miastem jest kluczowa. – Przed moim byłym już zastępcą nowa praca, cele i zadania. Nasza współpraca, podobnie, jak w przypadku Mateusza Rykały, jednak się nie kończy – zapowiedział prezydent Chęciński.

Nieoficjalnie mówi się, że chodzi o Agencję Rozwoju Lokalnego, której obecnie prezesem jest Tomasz Kamiński.

Krzysztof Haładus urodził się w 1966 roku. Ukończył fizykę na Uniwersytecie Śląskim oraz studia podyplomowe z zakresu zarządzania firmą (Akademia Ekonomiczna w Katowicach). W 2006 roku był kandydatem PiS na prezydenta Sosnowca. W kadencji 2006-2010 był radnym.

Krzysztof Haładus - fot. Maciej Łydek/UM Sosnowiec
Krzysztof Haładus – fot. Maciej Łydek/UM Sosnowiec

W ostatnich wyborach samorządowych startował z listy Platformy Obywatelskiej. Do Rady Miasta się nie dostał (startując z 12. miejsca na Zagórzu otrzymał tylko 151 głosów), ale w grudniu 2014 roku został powołany na stanowisko zastępcy prezydenta Sosnowca. W lipcu 2017 roku, po odejściu Mateusza Rykały, został pierwszym zastępcą Arkadiusza Chęcińskiego.

Krzysztofowi Haładusowi podlegały wydziały: Gospodarki Nieruchomościami, Gospodarki Komunalnej i Środowiska, Gospodarki Lokalowej, Planowania Przestrzennego, Organizacji Zarządzania Drogami i Ruchem Drogowym oraz Geodezji i Kartografii.

Kto nowym wiceprezydentem?

W najbliższych dniach najprawdopodobniej poznamy nazwisko nowego wiceprezydenta. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, głównym kandydatem do objęcia tego stanowiska jest Jeremiasz Świerzawski, który we wrześniu ubiegłego roku został doradcą prezydenta Sosnowca ds. inwestycji, a obecnie jest głównym specjalistą w Wydziale Inwestycji Miejskich. Wcześniej, pracując dla PKP, odpowiadał m.in. za dwa zagłębiowskie projekty – przebudowę zabytkowego dworca w Maczkach, a także przebudowę dworców w Dąbrowie Górniczej.

Jak oceniasz służbę zdrowia w naszym regionie?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...

Skomentuj przez Facebook

8 KOMENTARZE

 1. Absolwentem Staszica przede wszystkim były wiceprezio!

  apropopo nowego wiceprezia to co z Dworcem na Maczkach?!

  na Modrzejowskiej widać wczoraj było pierwszą jaskółkę – krawężniki układali! 🙂

  A ten ARL z tym paskudnym Supermarketem i obrzydliwym biurowcem :/ ciężki ugór :/
  Tylko chyba długoletnia umowa z jakimiś sklepami?
  Parking na dachu?

 2. Czy Sosnowca naprawdę nie stać na dobrego wiceprezydenta? Decyzje bez perspektyw rozwoju na przyszłość i brak profesjonalnych kadr. Trudno oprzeć się wrażeniu pogubienia ludzi władzy. Wysyłacie Państwo sygnał do ludzi także młodych że bylejakość w Sosnowcu jest podstawą awansów i stanowisk.
  To już nie jest miasto dla inteligencji? coraz częściej słychać – Sosnowiec nie łączy 🙁

  • Tak tam zawsze wyglądało parkowanie i będzie wyglądać!
   Zamiast równowlegle do ulicy…
   Pokupują wiejskie samochody, z wielkimi skrzyniami, jakby świniaki mieli na targ do Będzina wozić z gumna – i potem połowa będzie wystawać jak nie na ulicę (buspas :] ) to na 60 cm chodniczek (z zapadniami a’la Indiana Jones)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here