Sosnowiecka dzielnica Klimontów doczeka się rewitalizacji kolejnego obiektu. Obok odnowionej kilka lat temu krytej pływalni powstanie kompleks rekreacyjno-sportowy, w skład którego wejdą m.in. boisko do unihokeja i tor wrotkarski.

Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych w Sosnowcu ogłosił przetarg na kolejną sportową inwestycję w Klimontowie. Przy ulicy Hubala-Dobrzańskiego i Gacka ma powstać nowoczesny kompleks sportowy z boiskiem do unihokeja i torem wrotkarskim.

Centrum sportów powstanie w miejscu dawnego stadionu Górnika Klimontów. Projekt przygotowany został przez katowicką pracownię Zoom Projekt. Zakłada on budowę trzech budynków. Wszystkie będą mieć charakterystyczną formę poustawianych na sobie i wzajemnie poprzesuwanych klocków. – Będą to nowoczesne kontenery z szatniami, łazienkami oraz wypożyczalnia sprzętu sportowego. Zadbamy również o część gastronomiczną – podkreśla Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Nowy kompleks sportowo-rekreacyjny w Klimontowie - fot. UM Sosnowiec
Nowy kompleks sportowo-rekreacyjny w Klimontowie – fot. UM Sosnowiec

Centralną część kompleksu nadal zajmować będzie boisko piłkarskie, wokół którego powstanie ogrodzony tor do jazdy szybkiej na rolkach i wrotkach. Na nasypie po północno-zachodniej stronie boiska, zaprojektowano budynek klubowy, taras terenowy (w połowie wysokości nasypu) oraz nawierzchnię utwardzoną przeznaczoną do zamontowania trybuny sportowej.

Projekt przewiduje również budowę boiska z przeznaczeniem do gry w unihokeja, które powstanie tuż obok płyty głównej kompleksu. Całość będzie oświetlona.

Nowy kompleks sportowo-rekreacyjny w Klimontowie - fot. UM Sosnowiec
Nowy kompleks sportowo-rekreacyjny w Klimontowie – fot. UM Sosnowiec

Inwestycja obejmuje również budowę dróg, chodników, parkingu oraz przebudowę skrzyżowania ulicy Gacka i Hubala-Dobrzańskiego. – To będzie doskonałe dopełnienie naszego Centrum Aktywności Rodzinnej w Klimontowie, które powstało 3 lata temu kosztem blisko 5 mln zł – cieszy się prezydent Chęciński.

Budowa kompleksu powinna rozpocząć się styczniu przyszłego roku i ma potrwać rok.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

  1. […] Projekt przygotowany został przez katowicką pracownię Zoom Projekt. Zakłada on budowę trzech budynków. Wszystkie będą mieć charakterystyczną formę poustawianych na sobie i wzajemnie poprzesuwanych klocków. – Będą to nowoczesne kontenery z szatniami, łazienkami oraz wypożyczalnia sprzętu sportowego. Zadbamy również o część gastronomiczną – mówił przed kilkoma miesiącami Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca. […]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here