Na kilka dni przed wyborami samorządowymi w Czeladzi po raz kolejny mamy do czynienia z brudną kampanią. Tym razem w gabinecie burmistrza pojawili się policjanci.

Kilka tygodni temu w Czeladzi pojawiły się ulotki, które pokazywały Zbigniewa Szaleńca w złym świetle. Chodzi o przeszłość burmistrza i jego rzekomą współpracę z ORMO. – Jest to dla mnie bardzo przykre, ale pociesza mnie fakt, że mieszkańcy nie dają się nabrać na te nieczyste zagrania i zdecydowanie odrzucają brudną propagandę. Jestem pewny, że w ten sposób moi adwersarze tracą kolejnych wyborców i pozostanie im tylko wątpliwa satysfakcja że obrzucili mnie błotem. Czeladzianie oczekiwali rzetelnej i merytorycznej kampanii, ale się niestety się jej nie doczekali. Wielka szkoda – skomentował Zbigniew Szaleniec w udzielonym naszemu tygodnikowi wywiadzie.

Tym razem doszło do kolejnego incydentu. – Burmistrz Zbigniew Szaleniec przekazał inwestorowi tereny w Parku Alfred, aby ten mógł rozpocząć prace, których celem jest realizacja inwestycji w ramach Budżetu Obywatelskiego. W pewnym momencie do burmistrza podszedł mieszkaniec Czeladzi. Rozmowa była krótka i zdawkowa. Jakież było zaskoczenie burmistrza kiedy, tuż po powrocie do Urzędu Miasta, do jego gabinetu wkroczyło trzech funkcjonariuszy policji – przekazało biuro prasowe Urzędu Miasta w Czeladzi.

Policja w gabinecie burmistrza Czeladzi - fot. UM Czeladź
Policja w gabinecie burmistrza Czeladzi – fot. UM Czeladź

Interwencja mundurowych była związana z otrzymaną informacją, jakoby burmistrz Zbigniew Szaleniec był pod wpływem alkoholu. Informacje te potwierdza Paweł Łotocki z Komendy Powiatowej Policji w Będzinie. – Faktycznie miało miejsce takie zdarzenie. Otrzymaliśmy informację o tym, jakoby burmistrz, w czasie pełnienia obowiązków służbowych, był pod wpływem alkoholu. Będący na miejscu funkcjonariusze wykonali czynności i doniesienie to nie potwierdziło się. Badanie alkomatem wykazało 0,00 – powiedział Paweł Łotocki.

Policja w gabinecie burmistrza Czeladzi - fot. UM Czeladź
Policja w gabinecie burmistrza Czeladzi – fot. UM Czeladź

Tegoroczne wybory samorządowe odbędą się w najbliższą niedzielę, 21 października. O fotel burmistrza Czeladzi, oprócz Zbigniewa Szaleńca, walczą jeszcze: Małgorzata Chojnacka (Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość), Stanisław Pisarek (Komitet Wyborczy Wyborców Kukiz’15) i Marek Mrozowski (Komitet Wyborczy Platforma Samorządowa Nowa Czeladź).

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Swastyki i zamalowane twarze – czyli walka wyborcza na ulicach Dąbrowy Górniczej

Skomentuj przez Facebook

5 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here