WYBORY 2018. 21 października mieszkańcy najstarszego miasta Zagłębia Dąbrowskiego wybiorą swojego burmistrza. O urząd ten walczy czworo kandydatów. Kto ma największe szanse?

W tegorocznych wyborach samorządowych o urząd burmistrza Czeladzi walczy czworo kandydatów. Wśród nich jedna kobieta, a także były i obecny włodarz tego miasta.

Małgorzata Chojnacka

Małgorzata Chojnacka – fot. mat. pras.
Małgorzata Chojnacka – fot. mat. pras.

Kandydatka Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość ma 60 lat. Od urodzenia mieszka w Czeladzi. Ukończyła Wydział Organizacji i Techniki Transportu Kolejowego na Politechnice Śląskiej w Katowicach. 34 lata pracowała na kolei. Od 2011 roku należy do Prawa i Sprawiedliwości. W 2016 roku w wyborach uzupełniających do Rady Miejskiej bezskutecznie ubiegała się o mandat radnego.

Stanisław Pisarek

Stanisław Pisarek – fot. mat. pras.
Stanisław Pisarek – fot. mat. pras.

60-letni Stanisław Pisarek to kandydat Komitetu Wyborczego Wyborców Kukiz’15. Ukończył Uniwersytet Gdański i AWF Katowice. Przedsiębiorca. Wraz z żoną od 20 lat prowadzą własną działalność gospodarczą. Działa w branży wydawniczej, nieruchomości i rolnej. Ma doświadczenie w zarządzaniu kilkudziesięcioosobowym zespołem. Nigdy nie był członkiem żadnej partii politycznej. Prezes Czeladzkiego Stowarzyszenia Nowoczesne Miasto. Radny Rady Miejskiej w Czeladzi.

Marek Mrozowski

Marek Mrozowski - fot. mat. pras.
Marek Mrozowski – fot. mat. pras.

Marek Mrozowski ma 64 lata i jest absolwentem m.in. Politechniki Śląskiej w Gliwicach i Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. W swojej politycznej karierze należał do kilku partii – m.in. Stronnictwa Demokratycznego, PZPR, Unii Pracy i Platformy Obywatelskiej. W latach 1994-1998 był zastępcą burmistrza Czeladzi oraz radnym Rady Miejskiej (1994-2002). W latach 2002-2010 był burmistrzem. W latach 2013-2014 pełnił funkcję zastępcy burmistrza Wojkowic, a obecnie jest radnym Rady Powiatu Będzińskiego. W tegorocznych wyborach samorządowych startuje z Komitetu Wyborczego Platforma Samorządowa Nowa Czeladź.

Zbigniew Szaleniec

Zbigniew Szaleniec – fot. mat. pras.
Zbigniew Szaleniec – fot. mat. pras.

Ostatnim kandydatem jest 63-letni urzędujący burmistrz Zbigniew Szaleniec, który startuje z listy Komitetu Wyborczego Wyborców Zbigniewa Szaleńca. Ukończył AWF Katowice oraz studia podyplomowe na Uniwersytecie Śląskim. Do 1990 roku pracował w górnictwie, następnie był zatrudniony jako nauczyciel wychowania fizycznego w LO w Czeladzi. Od 1994 roku zasiadał w Radzie Miejskiej, a w latach 2002-2005 pełnił funkcję zastępcy burmistrza Czeladzi. Należał m.in. do Unii Pracy i Platformy Obywatelskiej. W wyborach parlamentarnych w 2005 roku został senatorem. W latach 2011-2014 był zastępcą prezydenta Sosnowca. W 2014 roku odszedł z PO i jako kandydat niezależny został burmistrzem Czeladzi. W drugiej turze zagłosowało na niego 4350 osób.

Przypomnijmy, że pierwsza tura wyborów samorządowych odbędzie się w niedzielę 21 października, a druga dwa tygodnie później (4 listopada).

Kto ma największe szanse zostać burmistrzem Czeladzi?

  • Zbigniew Szaleniec (72%, 910 Votes)
  • Stanisław Pisarek (11%, 134 Votes)
  • Marek Mrozowski (11%, 134 Votes)
  • Małgorzata Chojnacka (6%, 81 Votes)

Total Voters: 1 259

Ładowanie ... Ładowanie ...

Czy weźmie Pani/Pan udział w tegorocznych wyborach samorządowych

  • Tak (79%, 1 651 Votes)
  • Nie (21%, 426 Votes)

Total Voters: 2 077

Ładowanie ... Ładowanie ...

Skomentuj przez Facebook

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here