W środę, 4 maja maturzyści przystąpią po godz. 9:00 do pierwszego egzaminu. Absolwenci szkół średnich napiszą go z języka polskiego na poziomie podstawowym.

Maturzyści, podobnie jak w ubiegłych latach muszą podejść do trzech obowiązkowych egzaminów pisemnych: z języka polskiego, matematyki oraz języka obcego nowożytnego. Ponadto muszą także przystąpić do jednego pisemnego egzaminu na poziomie rozszerzonym.

W przypadku przedmiotów podstawowych maturzyści muszą uzyskać 30 proc. punktów, by zdać egzaminy. Progu zdawalności nie ma z kolei przy przedmiotach do wyboru. Podobnie jak w poprzednich dwóch latach maturzyści nie muszą podchodzić do egzaminów ustnych z języka polskiego i obcego, chyba że muszą przedstawić wynik podczas rekrutacji na zagraniczną uczelnię.

W środę, 4 maja o godzinie 9 maturzyści przystąpią do egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym. W czwartek, 5 maja o tej samej porze zmierzą się z matematyką. W kolejnych dniach odbędą się egzaminy podstawowe i rozszerzone z języków obcych oraz innych przedmiotów.