W poniedziałek, 26 sierpnia, Marcin Jaroszewski zrezygnował z funkcji prezesa Zagłębia. Jak tę decyzję przyjął prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński?

Po ponad sześciu latach z funkcji prezesa Zagłębia Sosnowiec zrezygnował Marcin Jaroszewski. Decyzja wejdzie w życie 30 września 2019 roku. – Powodem decyzji są sprawy osobiste, ale przede wszystkim fakt, że od dłuższego czasu miałem poczucie, że klub pod moim kierunkiem nie rozwijał się. Wpadł w impas, głównie sportowy, ale też organizacyjny, którego nie byłem w stanie przełamać. Wszystkim dziękuję za wspólne ponad 6 lat emocji, łez radości, smutku, złości i marzeń. Swojemu następcy życzę walki w ekstraklasie na nowym stadionie, a najlepiej jeszcze wcześniej – tłumaczy prezes Marcin Jaroszewski.

Jak na decyzję sternika Zagłębia zareagował prezydent Sosnowca? Poniżej krótka rozmowa z Arkadiuszem Chęcińskim.

Prezentacja Zagłębia przed startem sezonu Lotto Ekstraklasa – fot. MZ
Prezentacja Zagłębia przed startem sezonu Lotto Ekstraklasa – fot. MZ

Jak przyjął Pan decyzję o rezygnacji Marcina Jaroszewskiego?

– Nie ukrywam, że jestem zaskoczony tak nagłą decyzją. Prezes Jaroszewski w ostatnim czasie przeżywał trudne chwile. W prywatnych rozmowach mówił, że rozważa taki krok, ale decyzja zapadła chyba za szybko.

Będzie Pan go namawiał, żeby zmienił zdanie?

– Rozmawiałem z prezesem Jaroszewskim i prosił, żeby go nie namawiać do zmiany decyzji. Szanuję jego zdanie. To człowiek honorowy i z dużymi ambicjami.

Prezentacja piłkarzy Zagłębia Sosnowiec - fot. MZ
Prezentacja piłkarzy Zagłębia Sosnowiec – fot. MZ

Jak oceni Pan te sześć lat prezesury Marcina Jaroszewskiego?

– Niewątpliwie był to najlepszy okres w kilkudziesięciu latach funkcjonowania Zagłębia. Gdy Marcin Jaroszewski przychodził do nas, to groził nam spadek z II ligi. Szybko odbudował klub i znów mogliśmy cieszyć się z gry na najwyższym szczeblu rozgrywek. Oczywiście spadek z Ekstraklasy to bolesne doświadczenie, ale to nie przekreśla dorobku pana prezesa. Pamiętajmy też, że Zagłębie to nie tylko piłka nożna, ale także hokej, który cały czas się rozwija. Sytuacja finansowa klubu też jest stabilna i to również jest jego zasługą.

W ostatnim czasie w przestrzeni publicznej pojawiło się wiele złych opinii na temat prezesa Jaroszewskiego.

– Tyle kłamstw i oszczerstw w ostatnich tygodniach, które przeczytaliśmy na temat prezesa, jego rodziny i współpracowników jest niewyobrażalna i na pewno w jakiś stopniu miało to wpływ na decyzję o rezygnacji. Fala hejtu była ogromna. Marcin to przecież otwarta osoba, zawsze rozmawia i spotyka się z kibicami. Nie ma nic do ukrycia. Nie mogę tego zrozumieć, jak można coś takiego robić.

Zagłębie Sosnowiec awansowało do Ekstraklasy - fot. Wojciech Rejdych
Zagłębie Sosnowiec awansowało do Ekstraklasy – fot. Wojciech Rejdych

– Mamy tyle wojen i kłótni w naszym kraju. Nie powinniśmy tego przenosić do życia codziennego. Sport powinien cieszyć, sprawiać radość. W Zagłębiu są ludzie, którym zależy na tym klubie, którzy codziennie ciężko pracują i chcą dla niego jak najlepiej. Fala chamskiego hejtu na Marcina Jaroszewskiego czy Roberta Tomczyka odbiera tym ludziom radość. Na to nie powinno być zgody. Szanujmy się nawzajem, a nie wyzywajmy. W końcu będzie tak, że nikt nie będzie chciał w Zagłębie zainwestować i pracować, a klub będzie tułał się po niższych ligach, a tego nie chcemy.

Co dalej?

– Na tę chwilę trudno sobie wyobrazić Zagłębia bez Marcina Jaroszewskiego. Będę go namawiał, żeby pozostał w klubie w innej roli. Dzisiaj nie będę mówił, co mógłby robić w spółce, ale na pewno byłby ważną postacią. Oczywiście będzie nowy prezes, ale musi on liczyć na wsparcie ze strony Marcina Jaroszewskiego. Innego scenariusza nie widzę.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Prezes Zagłębia Sosnowiec zrezygnował

Skomentuj przez Facebook

29 KOMENTARZE

  • Chęciński niech się zajmie naprawą ulicy Zaruskiego na zjeździe a nie wstawianiem ograniczenia do 30, 3 Maja zapadlisko przy cmentarzu – podłogowa pasy i wiele innych. Takie rządzenie zakrawa na kpinę on ma w głowie tylko klub i stadion to skandal. A Jaroszewskiego niech zostawi w spokoju bo chłop wie co się dzieje i mówi basta!!

   • Te grube miliony zaplanowane na nowy stadion to skandal, a w sytuacji gdy można o połowę taniej przebudować obecny. W Sosnowcu tragicznie wyglądają drogi, ulice, chodniki, fasady kamienic itd. Wstyd przez przyjeżdżającymi. To tego mamy zadłużony szpital miejski. Na to powinny pójść publiczne środki.

  • Gdyby rządził Jaroszewski to może klub by funkcjonował ale on był poddany presji Chęcińskiego i to był główny problem bo być może Chęciński zna się na organizacji klubów B lub A klasy, w jakich grywał, ale to co miał teraz nadzorować to już dla niego kosmos. Niestety król jest nagi a szkapy na których jeździ to zwykły szrot.

   • Gorzej jak zaczną się pytać, jak to się stało że firma zamieszana w karuzele vatowską stała się sponsorem klubu…i ma obok niego swoją siedzibę …

 1. A hejt to coś złego? Przecież koleżanka partyjna Chęcińskiego będąc premierem publicznie ogłosiła, że zatrudni 100 hejterów.

 2. To klubu powinno wejść CBA i posprawdzać umowy transferowe zawodników, przesłuchać zainteresowanych itd. To skończyłoby falę podejrzeń.

 3. Tyle mamy wojen w kraju 🤣
  Wojny żadnej nie ma ale za to polityczne gierki ludzi którzy twierdzą ze są politykami z zawodu ludzik którzy nic nie osiągneli w większości a chcą nami rządzić
  Akurat w tych gierkach pan prezydent bierze czynny udział także popiół na głowę(…)
  Mam nadzieje ze dociera do prezydenta to ze ludzie widza co się dzieje ile publicznych pieniędzy jest przejadanych
  To ze ciemny lud z sosnowca widzi stanka skazanego za korupcję w naszym klubie i ciagle w nim pracującego widzi nowe „swoje” twarze

  Najgorsze jest w tym to ze przyjdzie nowy swój i będzie gorzej, dziwie się rezygnacji tak późno.
  W klubie totalna amatorka
  Prezes – dziennikarz
  Dr. Sportowy bez kompetencji żadnych ale swój
  W profesjonalnym MIEJSKIM klubie
  Nie pracują kompetentne osoby z doświadczeniem odpowiednim wykształceniem
  W prywatnym klubie mogło by tak być
  Ale to klub miejski które finansuje nasz budżet i mamy prawo wymagać, to co się dzieje to wina prezydenta miasta!
  Jaroszewski który sam jest dziennikarzem otacza się amatorami to nie może sie udać I jak pokazuje czas się nie udało ponad 30 nowych zawodników przez 18 miesięcy o tym świetnie świadczy o tym ze ktoś zarabia na prowizji tak samo!

 4. Będzie nowy prezes, ale będzie musiał liczyć na wsparcie Marcina.. Haha czyli jeśli dobrze się domyślam… Potrzebujemy figuranta, który będzie swoistym mięsem armatnim dla hejtu, żeby pod tym względem odciążyć Marcina… A Marcin będzie dalej zarządzał tylko incognito 😀

 5. „…i znów mogliśmy cieszyć się z gry na najwyższym szczeblu rozgrywek” ?!
  No nie wiem kto się mógł cieszyć z tego, że byliśmy dawcą punktów :’D

 6. No to żeście się wszyscy poPISali! Aż się czytać nie chce! No to kogo chcecie na Prezesa? Może Ew M. A na dyrektora sportowego? Może bp Grzegorza K?, bo Kapelan Jarosław W. już jest od dawna? Pis… pis… piźnijcie się w WEB.

 7. Gościu nikt tu nie mówi o kwestiach politycznych… tylko co najwyżej kompetencyjne… A z twoimi projekcjami proszę się udac do odpowiedniego specjalisty .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here