Zawierciańscy policjanci trafili na dziuplę złodzieja – kolekcjonera. W jego dwóch garażach znajdowało się ponad 200 przedmiotów skradzionych w ostatnich latach na terenie miasta. Twierdził, że kradł dla rozrywki, aby podnieść sobie poziom adrenaliny.

Zatrzymany 52-letni mężczyzna od kilku lat włamywał się i okradał mieszkańców Zawiercia. Łup gromadził w dwóch garażach na terenie swojej posesji. Dzielnicowi znaleźli w nich kilkanaście rowerów, kilka kosiarek do trawy, meble ogrodowe, elektronarzędzia i szereg innych przedmiotów.

Zawiercianin przyznał się do kradzieży znalezionych rzeczy. Twierdził, że kradł dla rozrywki, aby podnieść sobie poziom adrenaliny. Zatrzymany 52-letni mężczyzna usłyszał pierwsze zarzuty za popełnione przestępstwa i wykroczenia.

Decyzją prokuratury, do czasu rozprawy, mężczyzna pozostanie pod dozorem policji. Część odzyskanego towaru jest już zwracana prawowitym właścicielom. Następnie policjanci będą ustalać pochodzenie pozostałych rzeczy. Na poczet przyszłych kar śledczy zabezpieczyli przedmioty warte 170 tys. złotych.