W Sosnowieckim Szpitalu Miejskim potwierdzono 14 przypadków koronawirusa na oddziale wewnętrznym, który już w ubiegłym tygodniu został objęty kwarantanną.

Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński poinformował w czwartek rano o 14 nowych zakażeniach koronawirusem w Sosnowieckim Szpitalu Miejskim. Wśród zakażonych są 4 osoby z personelu, a 10 to pacjenci.

Na oddziale przeprowadzono 31 testów, oprócz 14 pozytywnych (potwierdzających obecność wirusa), 17 dało wynik negatywny.

– Pacjenci są przewożeni do szpitali zakaźnych, a personel będzie odizolowany w budynku przy ul. Szpitalnej. Podjęliśmy też decyzję o wykonaniu kolejnych testów wśród części pacjentów i personelu innych oddziałów – powiedział nam Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Dekontaminacja na oddziale

Na oddziale chorób wewnętrznych ma zostań przeprowadzona dekontaminacja. – Personel medyczny będzie mógł wybrać dalszą formę i miejsce kwarantanny. Pozostałe osoby z ujemnym wynikiem (niezakażone) będą dalej hospitalizowane i obserwowane. Jeżeli ich stan zdrowia pozwoli, będą mogli kontynuować kwarantannę w warunkach domowych. Nasz personel z kolei będzie mógł wybrać czy chce poddać się izolacji – kwarantannie w domu czy skorzystać z pomieszczeń przygotowanych w budynku naszego szpitala przy ul. Szpitalnej lub innych miejscach zaproponowanych przez gminę – przekazała dyrekcja Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego.

Prezydent Sosnowca zaapelował o dalszą pomoc i wsparcie dla szpitala. – Mimo przeznaczenia prawie miliona złotych na sprzęt i odzież ochronną dla szpitala, pomoc jest konieczna. Walka z koronawirusem będzie jeszcze długo trwała. Niezbędne są prawie wszystkie artykuły, które obecnie są praktycznie nie do zdobycia – mówi Arkadiusz Chęciński.

W całym Sosnowcu potwierdzono w sumie 21 przypadków zakażenia koronawirusem wśród mieszkańców miasta.

Skomentuj przez Facebook

29 KOMENTARZE

 1. Panie Chęciński, a może na czas epidemii Pan też zrzeknie się połowy pensji tak jak Prezes Jaroszewski i piłkarze i przekaże zaoszczędzone pieniądze na konto szpitala?

 2. Pisałem na forum aby Pan Prezydent Chęciński polecił postawić namiot do wstępnej diagnozy chorych. Na cóż czasami niektórzy nie wyciągają wniosków a cierpią jak zwykle niewinni. Szanowny Panie Prezydencie Chęciński mniej parcia na szkło. Czy musi być jeszcze gorzej?Chorym życzę jak najszybszego powrotu do zdrowia.

  • Cd. Panie Prezydencie Chęciński winien Pan zwolnica z pracy osobę która w imieniu Samorządu nadzoruje szpital. I tak nie zmniejszy to cierpienia chorych ale może zapobiegnie dalszym cierpieniom które mogą mieč miejsce Przy takim nadzorze.

  • Człowieku nie zawracaj mu głowy lokalnymi pierdołami, gdy jego koleżanka partyjna tonie w sondażach, on teraz musi przeszkadzać w organizacji wyborów, a nie zajmować się jakimś szpitalem, a Budka obserwuje.

   • Nawiązując do tematu koleżanki partyjnej to mamy niezły kotlet dość niestrawny zrobiony z takiego materiału jaki wygenerowało jej środowisko. Widać straszliwą chęć poprawy smaku ale top szef mówi nie, a lokalny watażka jak Rejtan próbuje walczyć aż widać śmieszność tej sytuacji. Można by rzec to se ne wrati.

   • Anonim idź ma te wybory, albo lepiej zgłoś się do jakiejś komisji, będziesz patrzył na ręce bo a nóż widelec przekreca. Przy okazji może coś złapiesz, bo już się nie da czytać tych Twoich wypocin.
    Jak już zostało zauważone, jedno i to samo, plus Twój kolega klakier.

    • Tutaj zawsze dyskusje dotyczyły spraw lokalnych: inwestycji, wydarzeń kulturalnych, ewentualnie miejskiej/lokalnej polityki. Aż żal, że i tu musieli się dostać i uprawiać tę tandetną propagandę…

 3. Patrząc na to co się dzieje w Sosnowcu można odnieść nieodparte wrażenie że Chęciński jedzie finansami miasta po bandzie i oby nie prowadził nas na zderzenie ze ścianą. Widzący masz wiele racji, a czy jest finansowy bufor bezpieczeństwa przekonamy się już teraz obserwując skalę wsparcia dla podmiotów i mieszkańców. Obecnie wygląda to raczej marnie.

  • Buforu nie ma i nie będzie, oczywiście przez PiS bo zwolnili młodych do 26 roku życia z PIT, a gdyby nie to to…. ho ho i jeszcze trochę.

   • Oczywiście wszystko teraz jest winą PIS, ale tym bardziej wymaga to od nas samych samodyscypliny i rozwagi. Niestety nawet przy tej narracji, nie można powiedzieć że rządzenie tym miastem polega na analizach tego stanu. Można stwierdzić że na tym polega tragizm sytuacji w mieście.

 4. Mam dwa pytania.
  1. Jak nazwać Wodza który wysłał armię na wojnę bez amunicji?
  2. Jak nazwać Samorządowca który prowadzi szpital bez medykamentów?

 5. Oto forum mieszkańców Sosnowca…dwóch i tych samych pisowskich przygłupów , odpowiadających samym sobie…atakujących tylko i wyłącznie prezydenta miasta…co to wnosi do dyskusji?
  No i oczywiście nigdy nie mogą pominąć wątku stadionu , cokolwiek by się w Sosnowcu nie działo winny jest stadion tak jak zawsze winny jest Tusk…macie już totalnie zryte łby.
  Pis rządzi już kilka lat to dlaczego nie postawił służby zdrowia na nogi? Ach tak , pieniądze poszły m.in.na tvp albo partyzantów w zielonych kubraczkach z wot-u…
  Ogólnie szkoda czasu na polemikę z takimi pasożytami…

 6. To że ludzie naśmiewają się z tego fachowca i autorytetu moralnego to nic dziwnego, bo jak się widzi taki egzemplarz no to co robić?

 7. Nadal będę zwracał uwagę na poczynania Pana Prezydenta Chęcińskiego niezależnie od inwektyw kierowanych pod moim adresem.
  Daremne i zbędne starania o wciągnięcie mnie w komentarze polityczne.
  Nawet już zwątpiłem że „ministerstwo propagandy”opamięta się.

  • Mnie się bardzo podobała „dyskusja” na innym, ogólnopolskim forum. Pani, dajmy na to Ala, albo Marysia, zaznaczyła na wstępie, że ona absolutnie nie interesuje się polityką. Chciała tylko zauważyć, że rząd postępuję bardzo słusznie w walce z pandemią, opozycja przeszkadza i co by było, gdyby teraz rządziło PO, a kilka postów niżej pojechała po samorządach największych polskich miast. Tak, tam nie rządzi PiS. Taki subtelny marketing szeptany, że aż na uczelniach można taki geniusz prezentować.
   Chęciński nigdy nie był z mojej bajki, ale dzięki wam nie mam już żadnych wątpliwości co do przyszłych wyborów samorządowych. Dzięki!

 8. W dniu dzisiejszym minęło 15 lat od odejścia Jana Pawła II . Zapaliłem świeczkę w oknie myśląc o małości każdego z nas w obliczu tej zarazy która dotyka wielu z nas i naszych bliskich co powinno dać nam wiele do myślenia.
  Życie ludzkie jest najważniejsze ale jednocześnie kruche.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here