Zawierciańscy policjanci zatrzymali 50-latka, który znęcał się nad swoją matką. 83-letnia kobieta była szarpana i popychana, a syn groził jej pozbawieniem życia.

Zawierciańscy policjanci interweniowali wobec 50-latka, który przyszedł pod drzwi mieszkania swojej matki. Mężczyzna był agresywny i kobieta obawiając się o swoje bezpieczeństwo, nie wpuściła go do środka.

Mundurowi ustalili, że zawiercianin znęcał się nad 83-latką. Ubliżał jej, groził pozbawieniem życia, szarpał i popychał. Został zatrzymany. Sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Najbliższe trzy miesiące oprawca spędzi za kratami. Grozi mu kara nawet do 5 lat więzienia.

– Zgodnie z nowymi przepisami, również policjanci mają możliwość wydania wobec osoby stosującej przemoc w rodzinie nakazu natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia lub zakazu zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia. Te nakazy lub zakazy będą mogły być wydane łącznie i będą natychmiast wykonalne – podkreślają policjanci.