Parki linowe, to nowe atrakcje, z których najpewniej już wiosną będą mogli korzystać mieszkańcy Sosnowca odwiedzający Stawiki oraz Park Kuronia w Kazimierzu Górniczym.

Budowa parku linowego przy Stawikach już się rozpoczęła. – To będzie pierwsza tego typu tor przeszkód na terenie Sosnowca. Park powstaje tuż obok centralnego placu przed bramami Stadionu Ludowego – mówi Rafał Łysy, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Sosnowcu.

Z kolei Miejski Zakład Usług Komunalnych w Sosnowcu do 5 marca czeka na oferty firm zainteresowanych budową parku linowego w znajdującym się w Kazimierzu Górniczym parku im. Jacka Kuronia.

Wśród najważniejszych wytycznych, stawianych przed potencjalnymi wykonawcami, jest liczba czterech tras, które mają powstać. Regulamin mówi o czterech trasach o różnym stopniu trudności tak, by mogły z nich skorzystać zarówno dzieci, jak i dorośli. Park powstanie w rejonie skateparku i będzie miał ok. 3000m2.

– Warto zaznaczyć, że w czasie instalacji lin żadne drzewo nie zostanie wycięte, a prace muszą być wykonywane pod nadzorem dendrologa i ornitologa – podkreśla Rafał Łysy.