Kąpieliska nad Pogorią I i III w Dąbrowie Górniczej zostały ponownie otwarte. Plaże będą ochraniać ratownicy dąbrowskiego WOPR-u.

Od kilku dni kąpielisko nad Pogorią III było zamknięte. Powodem było nieprzygotowanie firmy, która miała je ochraniać i obsługiwać. Kontrola wykazała, że podmiot odpowiedzialny za organizację nie oznakował kąpielisk w należyty sposób, nie posiadał odpowiedniego sprzętu i wyposażenia określonego obowiązującymi przepisami, a także w nienależyty sposób zorganizował służby ratownicze na terenie kąpielisk.

W związku z niedotrzymaniem warunków umowy, CSiR zdecydował się na rozwiązanie umowy z Ratownictwem Wodnym RP, podmiotem, który wygrał postępowanie na organizację dąbrowskich kąpielisk w tym roku.

Pogoria III w Dąbrowie Górniczej – fot. Studio DG
Pogoria III w Dąbrowie Górniczej – fot. Studio DG

Dąbrowski WOPR zadba o bezpieczeństwo plażowiczów

W trosce o bezpieczeństwo plażowiczów, służbę interwencyjną pełnili ratownicy z dąbrowskiego WOPR-u. W tym czasie CSiR przeprowadził ponowną procedurę wyboru podmiotu obsługującego kąpieliska. Przez cały sezon WOPR Dąbrowa Górnicza zadba o bezpieczeństwo osób odpoczywających na plażach Pogorii I i III.

– W piątek, 3 lipca, odbyła się kontrola i inwentaryzacja sprzętu Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Dąbrowie Górniczej. Pracownicy Centrum Sportu i Rekreacji sprawdzili, czy WOPR jest przygotowany do pracy nad Pogoriami. Po inwentaryzacji została podpisana umowa, a WOPR przystępuje do organizacji i ochrony kąpielisk już od najbliższego weekendu – informują pracownicy Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Bezpieczeństwo nad wodą. Strażnicy miejscy i drony nad Pogorią III