Sosnowieccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej w jednym z lokali w dzielnicy Środula znaleźli dwa działające bez zezwolenia automaty do gry.

Sosnowieccy policjanci, działając wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej z Katowic, sprawdzili lokal znajdujący się w dzielnicy Środula. Wewnątrz znaleźli dwa automaty do gier.

– Po przeprowadzeniu koniecznych czynności zostały one zatrzymane i przewiezione do magazynu Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach. Spoczną w nim do czasu decyzji sądu. Łączna wartość maszyn to około 12 tysięcy złotych – informuje sosnowiecka komenda.

Nielegalne automaty do gier

Obecnie obowiązują przepisy znowelizowanej z dniem 1 kwietnia 2017 roku ustawy o grach hazardowych. – Za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne, sięgające nawet 100 tysięcy złotych od jednego automatu. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa – wyjaśnia Sonia Kepper z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

Dodatkowo za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji bądź zezwolenia grozi odpowiedzialność karna – wysoka kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie kary łącznie.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Nowy areszt usprawni pracę policjantów. Jest to jeden z najnowocześniejszych obiektów w regionie