Od poniedziałku, 15 listopada nastąpią zmiany w rozkładzie jazdy autobusów PKM Jaworzno. Jest to efekt naprawy gwarancyjnej zatok przystanku w centrum.

Nowy wykonawca podjął się przeprowadzenia remontu zatok autobusowych w trybie wykonania zastępczego. Niemożliwe okazało się wyegzekwowanie uprawnień gwarancyjnych od firmy Gardenbud, dlatego niezbędnych robót podjęła się znana z prac na jaworznickich drogach Eurovia Polska. Kosztami wykonania zastępczego miasto obciąży pierwotnego wykonawcę.

– W zakresie remontu realizowana będzie wymiana krawężników oraz spękanych płyt nawierzchni betonowej zatok. Wykonawstwo zastępcze to efekt niedokończenia naprawy gwarancyjnej przez firmę wykonującą przebudowę zatok zakończoną 2019 roku – wyjaśnia Andrzej Kramarz, kierownik Referatu Przygotowania i Realizacji Inwestycji w Wydziale Inwestycji Miejskich Urzędu Miejskiego w Jaworznie.

Od pierwszych porannych kursów w dniu 15 listopada (poniedziałek) przystanek CENTRUM funkcjonował będzie w obu kierunkach w tymczasowych lokalizacjach. Przystanki zastępcze utworzone zostaną bliżej skrzyżowania z ul. Mickiewicza.

Zmiana dotyczy autobusów linii: A, E, J, N1, S, 303, 304, 305, 307, 314, 319, 321, 326, 344, 350, 369, 370, 372, 373 i 374. Niestety ze względu na niezbędną przerwę technologiczną związaną z dojrzewaniem betonu utrudnienia potrwają około miesiąca.