W poniedziałek, 3 grudnia przywrócony zostanie ruch tramwajowy na ulicy Piłsudskiego w Sosnowcu.

Prace modernizacyjne wzdłuż ulicy Piłsudskiego do drogi ekspresowej S86 zbliżają się ku końcowi. W związku z tym, w poniedziałek, 3 grudnia przywrócony zostanie ruch tramwajowy.

Pasażerowie ponownie korzystać będą mogli z linii tramwajowej nr 21, 24 i 26, które kursować będą na stałej trasie przejazdu oraz 27, który będzie kursował na trasie Sosnowiec Kazimierz Górniczy Pętla – Sosnowiec Zagórze Pętla.

Dodatkowo, zawiesza się kursowanie autobusowej komunikacji zastępczej (linia nr T-21). Nadal wyłączone z obsługi pozostaną stanowiska przystanków: „Sosnowiec Aleja Mireckiego” i „Sosnowiec Wysoka” w kierunku Milowic. Przywrócenie ich obsługi nastąpi po wybudowaniu peronów przystankowych.

Ponadto, w sobotę, 1 grudnia przywrócona zostanie docelowa organizacja ruchu na ulicy Spacerowej. Autobusy linii nr 28 i 622 powrócą na swoje stałe trasy rozkładowe w tym rejonie miasta. W dalszym ciągu na tych liniach autobusowych obowiązywać będą trasy objazdowe związane z prowadzonym remontem ulicy Starzyńskiego.