W czwartek, 28 listopada odbyła się pierwsza sesja Rady Miejskiej w Sosnowcu z nową przewodniczącą – Ewą Szotą. To pierwsza kobieta na tym stanowisku w historii miasta.

Podczas listopadowej sesji Rady Miasta w Sosnowcu, na stanowisku przewodniczącego zasiadła Ewa Szota, która zastąpiła Mateusza Bochenka, który w październikowych wyborach parlamentarnych zdobył mandat poselski.

Przypomnijmy, że w głosowaniu, które odbyło się na początku listopada za kandydaturą Ewy Szoty głosowało 12 radnych, przeciw było 10. Co warte podkreślenia to pierwsza kobieta na tym stanowisku w historii miasta.

– Raz jeszcze chciałam bardzo serdecznie podziękować za zaufanie, poparcie i wybór mojej osoby na tak zaszczytną funkcją. Obiecuję, że dołożę wszelkich starań, aby na sali obrad nie było mowy nienawiści. Współpraca pod moim przewodnictwem będzie się opierała przede wszystkim na wzajemnym szacunku – podkreśla nowa przewodnicząca.

Zmiana warty na stanowisku przewodniczącego Rady Miejskiej - fot. UM Sosnowiec
Zmiana warty na stanowisku przewodniczącego Rady Miejskiej – fot. UM Sosnowiec

Miejsce Mateusza Bochenka w radzie miejskiej zajmie Małgorzata Pogoda-Mendakiewicz, która w czwartek została zaprzysiężona. – Czas na nowe wyzwanie w moim życiu. Praca z wami była dla mnie wielkim zaszczytem. Dziękuję wszystkim za współpracę – powiedział Mateusz Bochenek, były przewodniczący, a obecnie poseł RP.

4 KOMENTARZE

  1. Widzę, że Stary Wawel doczekał się remontu- uff 👍
    Kiedy coś się ruszy z byłym hotelem kopalnianym przy Ludwiku?
    2 działki dalej z byłym Pogotowiem Górniczym?
    Co z budynkiem na wprost „pomnika hydraulika” w którym kiedyś był WT?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here