Po tym jak wyniki badań jednego z pracowników oddziału obserwacyjno-zakaźnego Szpitala Powiatowego w Zawierciu potwierdziły u niego obecność koronawirusa, pacjenci oddziału trafili do innych placówek, a pozostali pracownicy do kwarantanny.

W środę, 25 marca Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych osobach zakażonych koronawirusem w województwie śląskim. Jednym z potwierdzonych przypadków jest mężczyzna w sile wieku, z powiatu zawierciańskiego, pracownik oddziału obserwacyjnego-zakaźnego Szpitala Powiatowego w Zawierciu.

– Mężczyzna przebywa w warunkach izolacji domowej. Od pozostałego personelu oddziału pobrano próbki do badań. Decyzją stacji sanitarno-epidemiologicznej osoby te zostały objęte kwarantanną – poinformował Szpital Powiatowy w Zawierciu.

Śląski Urząd Wojewódzki poinformował, że mężczyzna najprawdopodobniej zakaził się w miejscu pracy. W dobrym stanie zdrowia przebywa w izolacji w swoim domu.

W związku z zaistniałą sytuacją dyrekcja szpitala zdecydowała o tymczasowym zawieszeniu udzielania świadczeń medycznych. Pacjenci przebywający na oddziale trafili do szpitali w Tychach (4 osoby) i Raciborzu (3 osoby).

– W związku ze stwierdzeniem obecności koronawirusa u jednego z pracowników oddziału obserwacyjno-zakaźnego Szpitala Powiatowego w Zawierciu oraz nałożeniem kwarantanny na 20 osób z personelu oddziału, podjęto decyzję o przekazaniu pacjentów do szpitali w Tychach (4 osoby) i Raciborzu (3 osoby). Dwie osoby zostały skierowane do leczenia w ramach izolacji odbywanej w warunkach domowych. W obecnej sytuacji udzielanie świadczeń medycznych na oddziale obserwacyjno-zakaźnym nie może być realizowane – informują przedstawiciele szpitala w Zawierciu.

Dotychczas, w województwie śląskim potwierdzono 107 przypadków zakażenia koronawirusem. Dwie osoby zmarły.