Już za nieco ponad miesiąc wszyscy miłośnicy aktywnego spędzania czasu na łonie natury, będą mieli okazję do wspólnego „spaceru” po malowniczych terenach jaworznickiej GEOsfery. Na sobotę, 8 czerwca, zaplanowano bowiem VIII już edycję Rajdu Nordic Walking.

Rajd Nordic Walking ma na celu promocję zdrowego stylu życia poprzez propagowanie sportu, rekreacji i aktywności ruchowej oraz integrację osób z różnego przedziału wiekowego. Impreza ma charakter wielopokoleniowej, rodzinnej zabawy i nie jest nastawiona na typową rywalizację sportową. Uczestnicy mają do wyboru jedną z dwóch tras – 9 km lub 6 km – i każdy przechodzi ją w swoim własnym tempie, a bez względu na uzyskany czas każdy może liczyć na mecie na pamiątkowy medal i dyplom.

Rajd na przestrzeni lat, od momentu jego inicjacji w 2012 roku, zupełnie zmienił swoje oblicze i z małej imprezy lokalnej stał się cenioną przez spore grono uczestników imprezą ogólnomiejską. Podczas ubiegłorocznej edycji na starcie stanęło 502 uczestników z Jaworzna i okolicznych miast.

Ósma już edycja jaworznickiego Radu Nordic Walking odbędzie się 8 czerwca. Start i meta zlokalizowane będą na terenie Ośrodka Edukacji Ekologiczno – Geologicznej GEOsfera. Uczestnicy rajdu będą mogli wybrać długość trasy jaką będą chcieli pokonać. Dla grupy zaawansowanej przewidziano trasę o długości 9 km, natomiast dla grupy rekreacyjnej trasę o dystansie 6 km.

Ruszyły już zapisy. Zgłoszenia za pośrednictwem specjalnego panelu przyjmowane będą do 6 czerwca.

Jak zapowiadają organizatorzy, dla zawodników i zawodniczek biorących udział w rajdzie czekać będzie wiele atrakcji. MCKiS Jaworzno przygotowało również atrakcyjne nagrody w konkursie wiedzy o historii Rajdu Nordic Walking.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here