Z powodu prac remontowych zamknięty będzie przejazd kolejowy na ulicy Hrubieszowskiej w Sławkowie. Dla kierowców przygotowano objazd.

Od 1 do 14 sierpnia z powodu prac remontowych zamknięty będzie przejazd kolejowy na ulicy Hrubieszowskiej. W tym czasie obowiązywać będzie objazd, którego organizatorem jest inwestor. Prace są częścią projektu inwestycyjnego, realizowanego przez PKP Polskie Linie Kolejowe na odcinku Tunel – Bukowno – Sosnowiec Południowy.

W związku z zamknięciem przejazdu obowiązywać będzie objazd ulicami: Kołdaczka – Wrocławska – Katowicka (DK 94) – Strzemieszycka – Rudna – Rodzinna – Groniec – Niwa. Ponadto, zmiany czekają także użytkowników komunikacji miejskiej.

W czasie trwających prac obowiązywać będzie zmieniony rozkład jazdy dla części linii autobusowych obsługujących Sławków. Zmiany dotyczą linii autobusowej nr 49 oraz 949, obowiązywać one będą do 14 sierpnia.

Linia autobusowa nr 49 będzie kończyła i rozpoczynała swój bieg na przystanku „Sławków Owocowa”. Całkowicie wyłączone z obsługi dla linii 49 zostaną przystanki: „Sławków Kolejowa”, „Sławków Dworzec PKP”, „Sławków Szkoła”, „Sławków Świętojańska”, „Sławków Urząd Miasta (Siewierska)”, „Sławków Rynek”, ”Sławków Olkuska” i „Sławków ZWM”.

Linia autobusowa nr 949 będzie kursowała na trasie do i z Rynku w kierunku Dębowej Góry i Burek ulicami: Krakowską, Wrzosową, Miedawa (droga z płyt) do ulicy Szerokotorowej. W celu zapewnienia połączeń przesiadkowych z i na linię nr 49, na trasie: „Sławków Rynek” – „Sławków Owocowa” uruchomiona zostanie tymczasowa linia autobusowa oznaczona numerem 949A. Kursy tej linii umożliwią połączenia z linią nr 49 na przystankach: „Sławków Korzenna” i „Sławków Owocowa”.

Z uwagi na fakt, że komunikacja na trasie Dąbrowa Górnicza – Sławków zorganizowana będzie na zasadzie połączeń przesiadkowych z linii nr 49 na linie nr 949 oraz 949A i odwrotnie, w przypadku jakichkolwiek opóźnień odjazdy autobusów następować mają dopiero po przyjazdach autobusów linii nr 49 i przejściu pasażerów z jednego autobusu do drugiego – dotyczy obu kierunków.