Z dużym opóźnieniem, ruszyć mają prace modernizacyjne przy kolejnym odcinku Bulwaru Czarnej Przemszy w Sosnowcu. Za ponad 1,2 mln zł powstanie blisko 700-metrowy odcinek pomiędzy ulicami 1 Maja i Przyjaciół Żołnierza.

Bulwar Czarnej Przemszy to projekt obywatelski, który ma na celu rewitalizację brzegu rzeki. Projekt został skierowany do realizacji dzięki zwycięstwu w kolejnych edycjach Budżetu Obywatelskiego w Sosnowcu. Inwestycja, mimo przychylności wielu mieszkańców, od samego początku borykała się z wieloma problemami.

Jeden z nich dotyczył budowy ścieżki rowerowej i alejki spacerowej wzdłuż rzeki na odcinku pomiędzy ulicami 1 Maja i Przyjaciół Żołnierza. Zwycięski projekt na realizację czeka od 2017 roku. Wkrótce ma się to zmienić. Do końca maja 2020 roku powstać ma blisko 700-metrowa ścieżka.

Bulwar Czarnej Przemszy - fot. UM Sosnowiec
Bulwar Czarnej Przemszy – fot. UM Sosnowiec

Na całym odcinku droga rowerowa i chodnik będą odseparowane od siebie zielenią, a w miejscach, gdzie odstęp będzie większy, zamontowane zostaną ławki. Ze względu na wytyczne Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na kilkudziesięciometrowym odcinku w pobliżu pałacu Schoena przy ul. 1 Maja zarówno chodnik, jak i droga rowerowa zostaną wykonane z nawierzchni mineralno-żywicznej. W dalszej części droga rowerowa będzie wykonana z czerwonego asfaltu.

– Po zakończeniu prac zarówno piesi, jak i rowerzyści będą mogli korzystać z zupełnie nowej infrastruktury Bulwaru Czarnej Przemszy począwszy od ulicy Ostrogórskiej aż do Parku Sieleckiego – podkreśla Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Firma Drogomax z Tarnowskich Gór, która będzie wykonawcą inwestycji na realizację zadania ma czas do końca maja 2020 roku.

CZYTAJ TAKŻE:

Wojna o bulwar trwa. Co dalej z popularnym projektem?