Mieszkańcy Sosnowca mogą już korzystać z kolejnego odcinka Bulwaru Czarnej Przemszy. Zmodernizowany fragment łączy się z Bulwarem Brynicy.

Sosnowiczanie w końcu doczekali się realizacji projektu, który zwyciężył w 2017 roku w ramach budżetu obywatelskiego. Zadanie polegało na wybudowaniu drogi pieszo-rowerowej łączącej Bulwar Czarnej Przemszy z Bulwarem Brynicy (szlakiem dawnego pogranicza).

Bulwar Czarnej Przemszy w Sosnowcu - fot. UM Sosnowiec
Bulwar Czarnej Przemszy w Sosnowcu – fot. UM Sosnowiec

Podobnie, jak przy pozostałych odcinkach tej budowy, droga została wykonana z czerwonej masy bitumicznej w części dla rowerzystów i w kolorze czarnym, w części dla pieszych. Pasy oddzielone są pasem zieleni. Oprócz budowy drogi pieszo-rowerowej do zadań wykonawcy należał montaż ławek oraz stojaków rowerowych.

Bulwar Czarnej Przemszy w Sosnowcu - fot. UM Sosnowiec
Bulwar Czarnej Przemszy w Sosnowcu – fot. UM Sosnowiec

Prace przeprowadzone zostały na odcinku od kładki przy parku Harcerskim do końca ogródków działkowych przy ulicy Ostrogórskiej, wzdłuż rzeki Czarnej Przemszy. Nowa droga rowerowa połączy się z dotychczas powstałymi inwestycjami w centrum miasta. Niestety, mieszkańcy wciąż jednak muszą zaczekać na realizację ścieżki od  ulicy 1 Maja w kierunku parku Harcerskiego.