o zakończeniu rundy jesiennej w Zagłębiu przyszedł czas na rozliczenia i pierwsze rozstania. Klub wystawił sześciu piłkarzy na listę transferową.

Wśród piłkarzy, których już nie zobaczymy wiosną na Stadionie Ludowym będzie m.in. Dawid Ryndak, dla którego będzie to już czwarte odejście z sosnowieckiego klubu. Wcześniej, trzy razy do niego wracał.

Przypomnijmy, że Dawid Ryndak to wychowanek klubu ze Stadionu Ludowego. W stycznie 30-letni skrzydłowy wrócił po 1,5-rocznej grze w Puszczy Niepołomice. Podpisał kontrakt na półtora roku, ale go już nie wypełni. Wiosną w ekstraklasie zagrał w siedmiu meczach. W tym sezonie również wystąpił w siedmiu spotkaniach (sześć w lidze i jeden w Pucharze Polski).

Na liście transferowej znalazł się również Stanisław Biłenkyj, który w barwach Zagłębiach wystąpił w osiemnastu meczach i strzelił dwa gole.

Zawodnikami, którzy mogą szukać nowego klubu, są także: Michał Kieca (jeden występ w Fortuna 1 Lidze), Błażej Radwanek (sześć spotkań i jedna bramka), Mateusz Bieniek (żadnego rozegranego spotkania) oraz Carl Stewart (pięć występów).

Obecnie piłkarze Zagłębia przebywają na urlopach. Do zajęć wrócą 8 stycznia. – Dużo zmian i trochę zamieszania było ostatnio w Zagłębiu. Było to odczuwalne w trakcie rundy jesiennej. Wygrana z Niecieczą to był taki zwrot sportowy, przynajmniej mam taką nadzieję. Teraz przyszedł czas na stabilizację, poukładanie tych klocków. Mam nadzieję, że będzie dobrze – mówi trener Dariusz Dudek.

Zimą sosnowiczanie, podobnie jak przed rokiem, pojadą do Chorwacji na obóz, gdzie w ramach Pucharu Arena Cup rozegrają cztery spotkania. W sumie Zagłębiacy zagrają dziewięć sparingów.