Zagłębie Sosnowiec rozpocznie przygotowania do rundy wiosennej 8 stycznia. W planie na zimę jest m.in. zgrupowanie w Chorwacji w Medulinie oraz turniej towarzyski Arena Cup. W sumie pierwszoligowiec rozegra dziewięć sparingów.

Tydzień temu piłkarze Zagłębia meczem z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza zakończyli rundę wiosenną rozgrywek Fortuna 1 Liga. Sosnowiczanie po pierwszej części sezonu z dorobkiem 26 punktów plasują się na dziewiątym miejscu. Na rezultat ten złożyło się 7 zwycięstw, 5 remisów i 8 porażek. Przed trenerem Dariuszem Dudkiem sporo pracy.

Jak będą wyglądać przygotowania Zagłębia do nowej rundy? Tak jak rok temu sosnowiczanie pojadą do Chorwacji, do miejscowości Medulin, gdzie w ramach Pucharu Arena Cup rozegrają 4 spotkania. W sumie czeka ich 9 sparingowych gier. Pierwsze zajęcia zostały zaplanowane na 8 stycznia.

Plan przygotowań do rundy wiosennej:

8 stycznia: pierwszy trening
18 stycznia: Zagłębie Sosnowiec – Radomiak Radom (Częstochowa, godz. 11.00)
22 stycznia: Zagłębie Sosnowiec – GKS Jastrzębie (Rybnik-Kamień, godz. 11.00)
29 stycznia: Zagłębie Sosnowiec – FK Železiarne Podbrezová (Sosnowiec, godz. 11.00)
31 stycznia-13 lutego: zgrupowanie w Chorwacji (Medulin)
3 lutego: I mecz Pucharu Arena Cup w Medulin
6 lutego: II mecz Pucharu Arena Cup w Medulin
9 lutego: III mecz Pucharu Arena Cup w Medulin
12 lutego: IV mecz Pucharu Arena Cup w Medulin
22 lutego: Zagłębie Sosnowiec – Odra Opole (Sosnowiec, godz. 11.00)
22 lutego: Zagłębie Sosnowiec – Ruch Chorzów (Sosnowiec, godz. 14.00)

Skomentuj przez Facebook

4 KOMENTARZE

  1. A za te przygotowania zapłacą nauczyciele z Sosnowca, którym od nowego roku zostanie zabrany dodatek motywacyjny. Czy mogą chociaż liczyć, że loga szkół, a może nawet nazwiska konkretnych nauczycieli pojawią się na koszulkach piłkarzy lub banerach wokół boiska jako starych sponsorów podatników, a teraz jeszcze ze zwiększonym dofinansowaniem?

    • Czujni obserwatorzy sceny politycznej, przy okazji strajku nauczycieli, ostrzegali że jak tylko przyjdzie okazja wydymać grono pedagogiczne przez jaśnie nam Panującego i jego Świtę, to to zrobią( oczywiście wódz nie zapomni o dzielnych dyrekorkach i dyrektorach którzy kładli sie Rejtanem przeciwko Ministerstwu) … O tempora, o mores!

  2. To nie jadą do śląskiego Wodzisławia na dotlenianie smogiem?!
    A takie zawsze skuteczne te obozy były 😂😂😂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here