Po ostatnim w tym roku ligowym meczu z Legią Warszawa działacze Zagłębia Sosnowiec opublikowali listę piłkarzy, którzy otrzymali wolną rękę w poszukiwaniu nowych klubów. Znalazło się na niej pięciu zawodników.

Po przegranym 2:3 meczu z warszawską Legią, działacze klubu z Sosnowcu przekazali listę zawodników, którzy otrzymali wolną rękę w poszukiwaniu nowych pracodawców w zimowym okienku transferowym.

Na liście transferowej Zagłębia znaleźli się: Adam Banasiak, Adam Kokoszka, Giácomo Corbellini Mello, Callum Rzonca i Dejan Vokić. W przypadku Słoweńca w grę wchodzi także wypożyczenie. Wcześniej sosnowiczanie rozwiązali kontrakty z Nuno Malheiro i Juniorem Torunarighą. W Sosnowcu nie zagra już także Alexandre Cristovao.

Zajmujące ostatnie miejsce w tabeli Lotto Ekstraklasy Zagłębia zimą musi się wzmocnić, aby móc liczyć na utrzymanie się w elicie. Trener Valdas Ivanauskas podkreśla, że chciałby sprowadzić do klubu 5-6 nowych zawodników.

– Potrzebuję zawodników, którzy są gotowi na walkę do samego końca. Potrzebuję piłkarzy z silnym charakterem – mówi litewski szkoleniowiec.

Zagłębie Sosnowiec w 20. kolejkach Lotto Ekstraklasy uzbierało tylko 12 punktów. Klub ze Stadionu Ludowego dwa razy wygrał, sześć razy zremisował i zaliczył 12 porażek. Do bezpiecznego miejsca w tabeli beniaminek traci 6 punktów. – Czeka nas trudna runda, którą można zatytułować „mission impossible” – twierdzi Ivanauskas.

8 KOMENTARZE

  1. Koniecznym warunkiem do naprawy sytuacji jest wystawienie na listę transferową wszystkich związanych z klubem razem z wodzem i skończyć z tą paranoiczną sytuacją niby grania i niby zarządzania.

  2. polecam tekst Kowala o Zagłebiu na weszlo.pl, zgadzam się ze wszystkim poza tym co napisał o mieście 😛 bo chyba nie był w Bytomiu Zabrzu czy Wałbrzychu

    • Tak bo jak się nie ma miedzi to się na d….pie siedzi a i oleum wodzowi trzeba kupić i nalać żeby choć trochę zatrbyło!!!!!!!

  3. Obowiązujący obecnie w Sosnowcu system rządzenia polegający na zasadzie całkowitej spolegliwości i uległości bez możliwości wskazania merytorycznych wad będzie w konsekwencji prowadził do efektów jak w piłce nożnej. Choć piarowo jast to skuteczne to czas zweryfikuje to negatywnie.Sport jako dość wymierny już to pokazuje i daje mocny sygnał, powinien dać asumpt do przemyśleń i naprawy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here