Po ostatnim w tym roku ligowym meczu z Legią Warszawa działacze Zagłębia Sosnowiec opublikowali listę piłkarzy, którzy otrzymali wolną rękę w poszukiwaniu nowych klubów. Znalazło się na niej pięciu zawodników.

Po przegranym 2:3 meczu z warszawską Legią, działacze klubu z Sosnowcu przekazali listę zawodników, którzy otrzymali wolną rękę w poszukiwaniu nowych pracodawców w zimowym okienku transferowym.

Na liście transferowej Zagłębia znaleźli się: Adam Banasiak, Adam Kokoszka, Giácomo Corbellini Mello, Callum Rzonca i Dejan Vokić. W przypadku Słoweńca w grę wchodzi także wypożyczenie. Wcześniej sosnowiczanie rozwiązali kontrakty z Nuno Malheiro i Juniorem Torunarighą. W Sosnowcu nie zagra już także Alexandre Cristovao.

Zajmujące ostatnie miejsce w tabeli Lotto Ekstraklasy Zagłębia zimą musi się wzmocnić, aby móc liczyć na utrzymanie się w elicie. Trener Valdas Ivanauskas podkreśla, że chciałby sprowadzić do klubu 5-6 nowych zawodników.

– Potrzebuję zawodników, którzy są gotowi na walkę do samego końca. Potrzebuję piłkarzy z silnym charakterem – mówi litewski szkoleniowiec.

Zagłębie Sosnowiec w 20. kolejkach Lotto Ekstraklasy uzbierało tylko 12 punktów. Klub ze Stadionu Ludowego dwa razy wygrał, sześć razy zremisował i zaliczył 12 porażek. Do bezpiecznego miejsca w tabeli beniaminek traci 6 punktów. – Czeka nas trudna runda, którą można zatytułować „mission impossible” – twierdzi Ivanauskas.