Były reprezentant Polski Adam Kokoszka w środę podpisał z Zagłębiem Sosnowiec roczny kontrakt, z możliwością przedłużenia o kolejny sezon. Obrońca ostatnio występował w Śląsku Wrocław.

Beniaminek Lotto Ekstraklasy po dwóch ligowych porażkach (1:2 z Piastem Gliwice i 1:2 z KGHM Zagłębiem Lubin) dokonał kolejnego transferu. Roczną umowę z Zagłębiem, z możliwością przedłużenia o kolejne 12 miesięcy, podpisał Adam Kokoszka.

31-letni obrońca ostatnio występował w Śląsku Wrocław. – Moje przejście do Zagłębia to w pierwszym rzędzie zasługa trenera Dariusza Dudka, którego znam bardzo dobrze ze wspólnej pracy w Śląsku Wrocław – przyznaje Kokoszka.

Ostatni sezon dla nowego gracza Zagłębia nie był zbyt udany. Adam Kokoszka ani razu nie pojawił się na boisku. Wszystko przez uraz kolana, jakiego doznał pod koniec rozgrywek 2016/2017. – Ostatni sezon miałem stracony. Leczyłem kontuzję, ale od marca jestem w treningu. Nie miałem praktycznie wakacji i cały czas ciężko pracowałem. Chciałem być z drużyną, bo indywidualne treningi to nie to samo – powiedział 11-krotny reprezentant Polski, który ostatnie dwa tygodnie spędził z Garbarnią Kraków.

Adam Kokoszka nowym zawodnikiem Zagłębia Sosnowiec – fot. zaglebie.eu
Adam Kokoszka nowym zawodnikiem Zagłębia Sosnowiec – fot. zaglebie.eu

Dlaczego Zagłębie? – To klub bardzo dobrze poukładany, mający świetną bazę treningową. Mogłem się o tym przekonać, gdy w barwach Śląska grałem tutaj sparing. Poza tym Zagłębie awansowało do ekstraklasy i cały czas się rozwija. Chciałbym wrócić do wysokiej dyspozycji i pomóc nowej drużynie – zapewnia nowy nabytek sosnowiczan.

Kokoszka pierwsze kroki piłkarskie stawiał w Beskidzie Andrychów, przez większą część kariery grał w Wiśle Kraków. Bronił także barw Empoli FC, gdzie w Serie B rozegrał 43 mecze. Po powrocie z Włoch grał m.in. w Polonii Warszawa i Śląsku Wrocław. Sezon 2014/2015 spędził w Torpedo Moskwa, z którego ponownie wrócił do Wrocławia.

Adam Kokoszka nowym zawodnikiem Zagłębia Sosnowiec – fot. zaglebie.eu
Adam Kokoszka nowym zawodnikiem Zagłębia Sosnowiec – fot. zaglebie.eu

W Lotto Ekstraklasie wystąpił do tej pory 161 razy i zdobył 6 goli. Piłkarz jest także 11-krotnym reprezentantem Polski.

W sosnowieckiej drużynie Adam Kokoszka będzie grał z numerem 3 na koszulce. – Taki numer wybrał mój syn – śmieje się nowy gracz ekipy Dariusza Dudka.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Szymon Lewicki nie jest już piłkarzem Zagłębia. Wybrał Raków Częstochowa