Olaf Nowak został nowym zawodnikiem Zagłębia Sosnowiec. Napastnik trafił do beniaminka Lotto Ekstraklasy z Zagłębia Lubin na zasadzie półrocznego wypożyczenia. Klub rozmawia także z Mateuszem Możdżeniem.

Olaf Nowak urodził się w Krakowie i to tam zbierał pierwsze piłkarskie szlify w barwach Wisły. W sezonie 2014/15 napastnik przeniósł się do Lubina i już po pierwszym sezonie gry w juniorach dostał szansę w drugim zespole. W aktualnych rozgrywkach 20-latek był dołączony do kadry pierwszej drużyny Zagłębia Lubin i zaliczył na boisku kwadrans w meczu Pucharu Polski. W ostatnich 15 meczach dla III-ligowych rezerw Zagłębia strzelił 9 bramek.

– Bez dwóch zdań jestem napastnikiem i zawsze będzie się mnie rozliczać z bramek. Trafienia są dla mnie najważniejsze i chciałbym, żeby kibice zapamiętali mnie z mojej skuteczności i iloci zdobytych goli – mówi nowy nabytek sosnowiczan.

Kto już przyszedł?

Giorgi Gabedava na pierwszym treningu Zagłębia Sosnowiec - fot. Michał Chwieduk
Giorgi Gabedava na pierwszym treningu Zagłębia Sosnowiec – fot. Michał Chwieduk

Przypomnijmy, że do Zagłębia w tym okienku transferowym trafiło już dwóch graczy mistrza Słowacji Spartaka Trnava – Martina Totha i Lukasa Gressaka oraz król strzelców ligi gruzińskiej – Giorgiego Gabedava. Z drużyną trenuje trenują też Dawid Ryndak, który ostatnio grał w pierwszoligowej Puszczy Niepołomice oraz Tomasz Nawotka (ostatnie pół roku spędził w słowackim MFK Zemplin Michalovce). Zawodnik Legii Warszawa w ekipie Valdasa Ivanauskasa spędzi przynajmniej pół roku. Na dniach przy Kresowej ma się jeszcze pojawić 24-letni Grek Georgios Mygas. W greckiej ekstraklasie w klubie Panetolikos zaliczył 81 występów i zdobył trzy gole.

Mateusz Możdżeń w Sosnowcu?

Mateusz Możdżeń - fot. Mateusz Kępiński/korona-kielce.pl
Mateusz Możdżeń – fot. Mateusz Kępiński/korona-kielce.pl

Działacze klubu z Sosnowca chętnie widzieliby w kadrze 28-letniego Mateusza Możdżenia. Pomocnik z Warszawy to mistrz Polski w barwach Lecha Poznań. Od 2016 roku jest zawodnikiem Korony Kielce.

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć ustalone są już wszystkie warunki transferu definitywnego pomocnika do Zagłębia Sosnowiec. Piłkarz ma podpisać półtoraroczny kontrakt. Wcześniej jednak musi rozwiązać umowę z kielczanami.

Bez Cristovao i Banasiaka

Adam Banasiak - fot. Wojciech Rejdych
Adam Banasiak – fot. Wojciech Rejdych

Dodajmy, że zawodnikami Zagłębia nie są już Alexandre Cristovao i Adam Banasiak. Kontrakty z piłkarzami zostały rozwiązane za porozumieniem stron.

W barwach sosnowiczan Cristovao zagrał w sumie w 34 spotkaniach (wliczając w to mecze pucharowe) i strzelił 4 bramki. Jesienią, na boiskach Lotto Ekstraklasy, zaliczył 16 gier i zdobył 2 gole.

Robert Tomczyk nowym dyrektorem sportowym. Zastąpił Roberta Stanka

Adam Banasiak rozegrał w barwach sosnowieckiego klubu (łącznie z Pucharem Polski) 42 spotkania i strzelił 4 gole. Jesienią na boiskach Lotto Ekstraklasy wystąpił w 14 meczach. – Adam będzie zawsze szanowany i lubiany w Sosnowcu. Dziękujemy mu za to co zrobił dla Zagłębia i życzymy powodzenia w nowym klubie – mówi Marcin Jaroszewski, prezes Zagłębia Sosnowiec.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Valdas Ivanauskas nie zostawi Zagłębia Sosnowiec