Sosnowieckie ulice zostały już przystrojone w kolorowe dekoracje świąteczne, które sprawiają, że mieszkańcy mogą poczuć świąteczny klimat.

Podobnie, jak w ubiegłym roku, miasto Sosnowiec zrezygnowało z zakupu ozdób świątecznych na rzecz ich wypożyczenia, dzięki czemu co roku do miasta będą trafiać rynkowe nowości.

W tym roku miasto przeznaczy na ten cel 420 tys. – W tej cenie, od dostawcy dostajemy dobrze już znane mieszkańcom ozdoby, a także ozdoby które wiszą przy ulicy Modrzejowskiej na latarniach – mówi Rafał Łysy, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Sosnowcu.

Najważniejszym elementem świątecznych ozdób jest 11-metrowa choinka, która ustawiona jest na końcu Alei Zwycięstwa, tuż przy ul. 3 Maja. Ponadto w mieście pojawiło się wiele świątecznych dekoracji, które mieszkańcy już znają, ale zobaczą je w nowych miejscach.

Trzy świecące choinki, które dotychczas zdobiły wiadukt nad S86, stanęły pod Ślimakiem. 4-metrowa bombka, która wcześniej zdobiła skwer przy ulicy Małachowskiego, teraz błyszczy się przy alei Zwycięstwa. Natomiast kolorowe prezenty, które stały w Kazimierzu, obecnie ustawiono na rondzie Zagłębia Dąbrowskiego.

Tegoroczną nowością jest „świecący Janek”, który świeci, a także co godzinę śpiewa pod Muzą – dodaje sosnowiecki rzecznik.

Wszystkie dekoracje zostaną przez dostawcę ubezpieczone i również przez niego, w razie zniszczeń, będą naprawiane i wymieniane.