Zakończyły się prace związane z modernizacją budynku remizy Ochotniczej Straży Pożarnej i Ośrodka Kultury w Sarnowie. Koszt inwestycji to ponad 1 mln zł.

Przeprowadzone prace miały na celu zmodernizować wiekowy obiekt, w którym występował problem z przestarzałą instalacją sanitarną, wilgocią oraz termoizolacją ścian. W związku z tym wykonano szereg prac naprawczych budynku, takich jak: termomodernizacja, położenie nowego dachu, zabezpieczenie przeciwwilgociowe, wymiana okien i nowa instalacja sanitarna.

Budynek z zewnątrz został pokryty nowym tynkiem strukturalnym, pomalowane zostały również balustrady i kraty. Modernizacja objęła także wnętrze budynku, gdzie odnowione zostały ściany, a w pomieszczeniach garażowych wymieniono posadzki i ułożono nowe płytki.

Istotnym elementem przedsięwzięcia była również przebudowa garażu, gdzie na co dzień parkować będzie nowy wóz ratowniczo – gaśniczy, który trafił do jednostki OSP w listopadzie 2021 roku. Zmieniło się również otoczenie wokół obiektu poprzez wykonanie nawierzchni z kostki brukowej.

Koszt inwestycji to 1 039 680,22 zł, a wykonawcą przedsięwzięcia była firma Efekt Sp. z o.o. z siedzibą w Chorzowie.