Jak co roku Sosnowiec włącza się w zbiórkę pieniędzy w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku poza niezwykłym koncertem, miasto przygotowało liczne aukcje, a prezydent uruchomił swoją eSkarbonkę.

30. finał WOŚP już 30 stycznia, a punktem centralnym ponownie będzie górka Środulska. – O godzinie 15 rozpoczną się pierwsze koncerty, a na scenie pojawią się m.in. Feel oraz Blue Cafe. Wielki finał zakończymy tradycyjnie światełkiem do nieba, a towarzyszyć temu wydarzeniu będą bezhukowe fajerwerki – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Impreza rozpocznie się jednak wcześniej. Na małej scenie, tuz przy tzw. narciarni, będą odbywały się licytacje, konkursy i wydarzenia dla całej rodziny. Start już o godzinie 11. Natomiast o godzinie 12.20 odbędzie się Korowód Przebierańców – konkurs na najpiękniejsze przebranie, a o 14.15 wspólne tworzenie napisu „30 lat WOŚP” – oba wydarzenia będą transmitowane w telewizji.

Wyjątkowe licytacje

Jednak finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, to także tradycyjnie licytacje. – W tym roku mamy dużo zmian, ale postawiliśmy też na klasykę. Można wylicytować patronat nad Stawikami, który co roku cieszy się ogromną popularnością, ławeczkę w parku Sieleckim, ale jest tez sporo nowości – mówi Michał Mercik, pełnomocnik prezydenta miasta ds. kultury, rozwoju i dialogu społecznego.

Wśród nich jest… marynarka prezydenta Sosnowca. – To wielokrotny bohater internetowych wpisów, przedmiot licznych komentarzy, obiekt „westchnień” m.in. sosnowieckich facebookowych trolli. Marynarka była świadkami wizyt najznamienitszych postaci polskiej polityki, jak Rafał Trzaskowski, Donald Tusk, Jerzy Buzek, a także prezydentów największych polskich miast. Niewykluczone, że wśród nich byli także politycy partii rządzącej. A tak na serio, to liczę, że aukcja wzbudzi równie duże zainteresowanie jak zdjęcia, na których w niej byłem i wesprze konto Orkiestry – mówi prezydent Chęciński.

Ciekawą licytację przygotował Miejski Zakładu Usług Komunalnych. Zwycięzca będzie mógł się przejechać… pługopiaskarą lub zostać opiekunem kangura z mini-zoo w Kazimierzu. Jest też nie lada gratka dla fanów sportu. Na aukcję trafi pierwsze zwiedzanie Zagłębiowskiego Parku Sportowego tuż po zakończeniu inwestycji. Natomiast Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami zachęca do przejażdżki 40-tonowym kompaktorem.

Kto się pospieszy, jeszcze w tym roku będzie mógł odpalić światełko do nieba w trakcie 30. finału WOŚP. Ponadto czekają m.in. koszulka reprezentacji Polski podarowana przez Jerzego Buzka, 30 gadżetów miejskich na 30 finał, złoty paszport czy też kalendarz z sosnowieckimi sportowcami z autografami. A to wciąż nie wszystko. Pełną listę aukcji można znaleźć TUTAJ.

eSkabronka prezydenta

W tym roku swoją eSkarbonkę ponownie uruchomił prezydent miasta. – Nieważne jak, ważne że wpłacamy. Dlatego uruchomiłem swoją eSkarbonkę. Zdaję sobie sprawę, że czasami przez komputer czy smartfon łatwiej wpłacić i wesprzeć potrzebujących. Na koncie jest już kilkaset złotych, ale liczę na więcej – mówi prezydent Sosnowca.

Wystarczy wejść w link i wpłacić. Trwa to kilkadziesiąt sekund.