Piłkarze Zagłębia rozegrali w sobotę pierwszy sparing w tym roku. Sosnowiczanie ulegli Polonii Bytom 0:1.

Podopieczni Dariusza Banasika mają za sobą pierwszy sparing w tym roku. Sosnowiczanie zmierzyli się z Polonią Bytom. Mecz zakończył się minimalnym zwycięstwem Ślązaków.

– Nie patrzymy na wynik, bo to jest tak naprawdę sprawa drugorzędna. Trenujemy dwa razy dziennie i to jest dopiero nasz pierwszy sparing – skomentował trener Dariusz Banasik.

Trener Zagłębia dał szansę pokazania się młodym zawodnikom. – Po to jest Akademia i druga drużyna, aby dawać tym chłopakom szansę. To jest najlepszy moment na treningi z pierwszym zespołem – dodał.

Zagłębie Sosnowiec – Polonia Bytom 0:1 (sparing) – fot. Maciej Wasik/zaglebie.eu

W meczu nie zagrało kilku kluczowych graczy. Zabrakło m.in. Michała Fidziukiewicza, Roberta Bartczaka i Krzysztofa Markowskiego, którzy jeszcze nie mogą grać z powodów urazów, a także Konrad Budek, który wraca do zdrowia po przeziębieniu. Trener nie mógł też skorzystać z usług Jovana Ninkovicia. Zawodnik przeszedł kolejną operację kolana i w rundzie wiosennej będzie przechodził rehabilitację.

W spotkaniu trener Banasik przyglądał się testowanemu zawodnikowi. Klub nie chciał jednak zdradzić jego personaliów. Wiadomo tylko, że jest to obrońca z obcym paszportem.

– Założyliśmy sobie, że będziemy testować zawodników grających na linii obrony. W tej chwili jest z nami testowany ten jeden obrońca, który przyjechał do Sosnowca w nocy. Zostanie z nami jeszcze przez kilka dni i dopiero wtedy podejmiemy decyzję – powiedział Dariusz Banasik.

Zagłębie Sosnowiec – Polonia Bytom 0:1 (0:1)

Bramki: 0:1 – Michał Trąbka (36.)

Zagłębie: Fabisiak – Sierczyński, Wiktorski, zawodnik testowany, Pawlik – Matusiak, Bała – Wnuk, Łuczak, Pribula – Matić (I połowa). Szumski – Klama, Najemski, zawodnik testowany (70. Pawlik), Udovićić – Krzykowski, Dudek – Ryndak, Nowak, Handzlik – Sanogo (II połowa).

Polonia: Michalak – Barbus, Szyndrowski, Janosik, Szkatuła – Słodowy, Chrabąszcz, Pancik, Trąbka, Lebek – Braha. Rezerwa: Gargasz, Jurek, Musiolik, Stefański, Kowalczyk, Mbuku, Krkoska.