W pierwszy weekend września Zagłębie ponownie będzie za pół ceny, ale już teraz właściciele lokali gastronomicznych i innych usług mogą zgłosić swoją chęć udziału w akcji.

Już po raz siódmy w Sosnowcu, a po raz czwarty w miastach Zagłębia Dąbrowskiego odbędzie się akcja „Zagłębie za pół ceny”. Tegoroczna akcja odbędzie się w weekend 31 sierpnia – 2 września.

W „Zagłębiu za pół ceny” chodzi przede wszystkim o to, aby zachęcić mieszkańców do zapoznania się i skorzystania z oferty przedsiębiorców, a przede wszystkim spędzania wolnego czasu w mieście. Akcja polega na jednorazowym wspólnym obniżeniu cen o 50% na wybrane produkty lub usługi w jeden weekend.

– Przedsiębiorcy na terenie Sosnowca cechują się dużą pomysłowością, a miejsc gdzie fajnie można spędzić czas „po godzinach” jest coraz więcej – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Początkowo przedsięwzięcie ograniczało się jedynie do lokali gastronomicznych, ale jego sukces spowodował, że już po raz kolejny udział w wydarzeniu wezmą przedsiębiorcy z innych branży. Tylko w ubiegłym roku sosnowiecka oferta obejmowała 60 miejsc, w tym lokale gastronomiczne, zakłady fryzjerskie czy zajęcia fitness.

Przedsiębiorcy zainteresowani wzięciem udziału w akcji muszą wypełnić karty zgłoszenia, które należy przesłać na adres mailowy cim@um.sosnowiec.pl. Zgłoszenia przyjmuje Centrum Informacji Miejskiej do 10 sierpnia.

Z jakich atrakcji mogą skorzystać w tym roku mieszkańcy Zagłębia? Pełna oferta, na bieżąco aktualizowana, dostępna będzie na specjalnej stronie – zaglebiezapolceny.pl