Wszyscy pamiętamy Sosnowiec za pół ceny. We wrześniu w tej akcji udział wezmą także Będzin i Dąbrowa Górnicza. Zainteresowani będą mogli skorzystać m.in. z usług branży gastronomicznej.

Przedsięwzięcie to jest kontynuacją akcji „Sosnowiec za pół ceny”, która powstała z myślą o promowaniu oferty gastronomicznej Sosnowca. W 2015 roku do akcji przyłączyła się również Dąbrowa Górnicza, Będzin, Czeladź oraz Wojkowice. Akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno wśród mieszkańców jak i samych gastronomów. Wzięło w niej udział ponad 70 zagłębiowskich lokali.

Wydarzenie odbędzie się w najbliższy weekend 3 – 5 września. W akcji biorą udział, nie tylko przedstawiciele branży gastronomicznej, ale również innych usług i rozrywki. Oferta -50 procent może dotyczyć jedynie produktów i usług, które są w stałej ofercie danej firmy lub lokalu.

Po co robimy ZZPC? Chcemy zachęcić mieszkańców do zapoznania się i skorzystania z oferty przedsiębiorców, a przede wszystkim spędzania wolnego czasu w mieście. Akcja polega na jednorazowym wspólnym obniżeniu cen o 50 proc. na wybrane produkty lub usługi w jeden weekend – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

W tym roku w wydarzeniu biorą udział trzy miasta: Sosnowiec, Będzin i Dąbrowa Górnicza, a pełna lista ofert lokali i usług znajduje się na stronie internetowej wydarzenia.