W środę, 18 lipca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sosnowcu odbędzie się spotkanie autorskie z Dorotą Sumińską. To nie jedyne wakacyjne spotkanie, którego tematem będą zwierzęta, także te potrzebujące naszej pomocy.

Przez całe wakacje, Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu organizuje cykl spotkań w ramach akcji „ZOOteka, czyli lato wśród zwierząt”. Jest to specjalna akcja letnia, dla dzieci spędzających wakacje w mieście. W ramach trwającego od 1 lipca do 31 sierpnia projektu, na dzieci i nastolatków czekać będzie mnóstwo atrakcji, a wszystkie zaplanowane imprezy krążyć będą wokół jednego tematu – zwierzaków.

Projekt ma zachęcić dzieci do udziału w zajęciach, które poprzez czytanie i kreatywną zabawę przybliżą dzieciom, polską i obcą literaturę o zwierzętach oraz cenną wiedzę ekologiczną. Dzieci wraz z bohaterami swych ulubionych książek, przekonają się jak fascynujący jest świat zwierząt.

Jednym z elementów programu jest środowe spotkanie z Dorotą Sumińską – pisarką i lekarzem weterynarii, autorką takich książek, jak: „Wierzę w jeże”, „Dlaczego oczy kota świecą w nocy?” i „Dlaczego hipopotam jest gruby?”. Znana z programów telewizyjnych (Zwierzowiec w TVP1, część o zwierzętach w Między kuchnią a salonem w TVN) oraz radiowych (Zwierzenia na cztery łapy w I Programie Polskiego Radia).

Wakacyjna akcja sosnowieckiej książnicy jest także doskonała okazją do pomocy potrzebującym zwierzętom z sosnowieckiego schroniska. Przez całe dwa miesiące letnich wakacji, każdy, mały i duży – zainteresowany losem bezpańskich zwierzaków – będzie mógł przynieść do biblioteki: koce, prześcieradła, kołdry na posłania, a także korki plastikowe, zabawki i karmę.

W ten sposób korzyści z wakacyjnych zajęć wyniosą nie tylko dzieci, ale i bezbronne, oczekujące na pomoc koty i psy. Co ważne, biblioteka nie zbiera datków pieniężnych.