Pociągi Kolei Śląskich zostały wyposażone w terminale płatnicze. Za bilet można zapłacić kartą lub BLIKiem.

Aby sprostać oczekiwaniom pasażerów oraz w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną Koleje Śląskie wprowadziły nowe udogodnienie, od teraz za bilety będzie można płacić wirtualnie! Drużyny konduktorskie śląskiego przewoźnika zostały wyposażone w blisko 300 terminali płatniczych.

Co istotne, płacić można nie tylko kartą. Będzie również możliwość opłacenia kwoty biletu za pomocą transakcji BLIK. Wystarczy tylko podać specjalnie wygenerowany 6-cio cyfrowy kod konduktorowi, a później potwierdzić transakcję w aplikacji mobilnej swojego banku.

– Możliwość płatności kartą lub BLIKiem w Kolejach Śląskich to duże udogodnienie dla pasażerów, którzy zgłaszali nam potrzebę takiego rozwiązania. Zachęcam do płatności bezgotówkowych. Koleje Śląskie rozwijają się, inwestują w sprzęt, wprowadzają innowacyjne rozwiązania i mocno wierzę w to, że wkrótce staną się jednym z najnowocześniejszych przewoźników w Polsce – podkreśla Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego.

W terminale będą wyposażone wszystkie drużyny konduktorskie na wszystkich liniach Kolei Śląskich. Za pomocą terminala można uiścić każdą opłatę za bilet. Nie ma kwoty minimalnej, od której można zapłacić kartą.

Urządzenie z powodzeniem przeszło fazę testów. Nie powinny również występować problemy z zasięgiem. Terminale są wyposażone w specjalny system, który łączy się z internetem za pomocą dwóch kart SIM.

Nowe terminale to kolejny krok w rozwoju spółki. Śląski przewoźnik cały czas monitoruje i wprowadza innowacyjne rozwiązania również w kwestii bezpieczeństwa, co jest szczególnie istotne w dobie pandemii koronawirusa. Wprowadzono szereg nowoczesnych rozwiązań, które czynią podróżowanie jeszcze bezpieczniejszym.

– Pociągi są czyszczone specjalnymi urządzeniami wytwarzającymi suchą parę o bardzo wysokiej temperaturze, a na newralgiczne elementy w składzie położona jest specjalna tytanowa powłoka. Drzwi w pociągach otwierają się automatycznie. Nie ma potrzeby naciskania specjalnych przycisków. Każdy pociąg wyposażony jest też w urządzenie AED – wskazuje Aleksander Drzewiecki, prezes zarządu Kolei Śląskich.