Do groźnego zdarzenia drogowego doszło na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Grunwaldzkiej w Jaworznie. Zderzyły się dwa samochody. – Siła uderzenia była tak ogromna, że z forda wyrwało silnik – mówi policja.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 26 stycznia, przed godziną 8.00 na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Grunwaldzkiej w Jaworznie. Kierowca land rovera z dużą prędkością wjechał na czerwonym świetle na prawidłowo jadącego kierowcę focusa.

– Kierujący land roverem poruszał się ulicą Grunwaldzką, wjechał na czerwonym świetle i uderzył w bok prawidłowo poruszającego się pojazdu ford – relacjonował Michał Nowak, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie.

Siła uderzenia był tak duża, że z forda wyrwało silnik. – Ten silnik uderzył jeszcze w trzeci samochód, marki opel, który wyjeżdżał z ulicy Piłsudskiego w ulicę Grunwaldzką – dodał Nowak.

Policjant poinformował, że nikomu nic się nie stało. Dwie osoby – pasażerowie forda – zostały przewiezione do szpitala, ale już go opuściły. Obaj kierowcy byli trzeźwi. – Zdarzenie wstępnie zakwalifikowano jako kolizję drogową. Kierowcy land rovera zabrano prawo jazdy. Może je stracić na trzy lata – podsumował Michał Nowak.

Foto: Grzegorz Białas/Facebook – Informacje drogowe Jaworzno i okolice