1 lipca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Psa. Z tej okazji Koleje Śląskie przygotowały dla wszystkich psiaków i ich właścicieli drobną niespodziankę. W tym dniu wszystkimi pociągami Kolei Śląskich psy będą mogły podróżować bezpłatnie.

Możliwość bezpłatnego przewozu psów z okazji Międzynarodowego Dnia Psa będzie obowiązywać przez całą sobotę we wszystkich pociągach Kolei Śląskich. Wyjątek będzie stanowić jedynie odcinek Chałupki – Bohumin.

– Oczywiście właściciel czworonoga musi mieć w takim wypadku wykupiony bilet na przejazd dla siebie. Nie wolno również zapomnieć o wymogach bezpieczeństwa, jak np. kaganiec dla psa – mówi Michał Wawrzaszek, rzecznik Kolei Śląskich. – Korzystając z wyjątkowej okazji, jaką jest Międzynarodowy Dzień Psa, chcieliśmy dodatkowo zachęcić pasażerów do sprawdzenia, jak przyjemna i komfortowa może być kolejowa wycieczka z czworonożnym przyjacielem – dodaje.

Regularna cena biletu na przewóz psa w Kolejach Śląskich wynosi tylko 2 złote, warto zatem zabierać ze sobą psy nie tylko od święta. – Zachęcamy wszystkich właściciel do zabrania swoich czworonożnych przyjaciół w kolejową podróż i przetestowania, jak podróżuje się z pieskiem Kolejami Śląskimi – dodaje Michał Wawrzaszek.

W 2016 roku śląski przewoźnik sprzedał łącznie ponad 15 tys.  biletów na przewóz psów. Oznacza to, że średnio pociągami Kolei Śląskich jeździło dziennie ok. 40 większych psów. Te mniejsze, jeśli są przewożone w transporterze lub trzymane na kolanach, podróżują bowiem zawsze bezpłatnie.