Sosnowieccy rolkarze pokochali grupowe przejazdy ulicami miasta, dlatego 1 lipca już po raz piąty pojawią się na ulicach miasta, podczas przejazdu pod hasłem „Rollkujemy vol.5”.

Jak pokazały poprzednie edycje „Rollkujemy w Sosnowcu”, impreza cieszy się sporym powodzeniem. Na uczestników tegorocznej edycji czeka kilka atrakcji, jednak głównym elementem wydarzenia będzie wspólny przejazd przez Sosnowiec oraz otwarcie nowej trasy dla rolkarzy w Parku Sieleckim.

Ekipa rolkarzy wyruszy z Parku Sieleckiego o godzinie 18:00. Uczestnicy będą mieli do pokonania trasę na dystansie ok. 9,5 km. Dalej trasa prowadzi ulicami 3 Maja, Teatralną, Kościelną czy Małachowskiego, aż do Parku Sieleckiego, gdzie będzie meta.

Rollkujemy vol.5
Rollkujemy vol.5

Jest to pomysł podpatrzony od sąsiednich miast, w tym Katowic, gdzie nocne przejazdy rolkarzy przyciągają już tysiące osób.

– To świetny sposób na integrację i zabawę. Tym razem przygotowaliśmy ciekawą trasę oraz wiele atrakcji. – mówi Katarzyna Kidawa-Kałka, pomysłodawczyni wydarzenia. – Osoby, które nie potrafią jeździć na rolkach, mogą do nas dołączyć na rowerach czy wrotkach – dodaje.

Impreza ma na celu nie tylko integrację środowisk rolkarzy, ale też zwrócenie uwagi na potrzebę budowy odpowiedniej infrastruktury.

W evencie może wziąć udział każdy, kto lubi jeździć na rolkach. Nie obowiązują zapisy, ani wpisowe.