Już wkrótce odbędzie się 30 edycja Wielkiej Orkiestry Świąteczne Pomocy. Cel jest szczytny, a finanse to nie wszystko, dlatego każdy może pomóc. W tym roku Zawiercie otworzyło rekrutację na wolontariuszy.

Istnieje kilka możliwości kwestowania: poprzez zbiórkę pieniędzy do tradycyjnej skarbonki i poprzez zbiórkę w internecie za pomocą eSkarbonki. Można także połączyć te dwie formy wsparcia.

Już 30 stycznia 2022 roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 30. Tym razem środki zebrane podczas akcji przeznaczone zostaną na zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.
WOŚP 30
WOŚP 30 Zawiercie – fot. UM Zawiercie

Ruszyła już rekrutacja online dla wolontariuszy. Można zarejestrować się poprzez formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie: iwolontariusz.wosp.org.pl

Rekrutacja stacjonarna jest prowadzona w Urzędzie Miejskim w Zawierciu w Wydziale Komunikacji Społecznej (pokój 204). By uzyskać więcej informacji, można dzwonić pod nr tel.: 32 672 43 31. Osoby niepełnoletnie muszą poprosić opiekuna o wyrażenie zgody na uczestnictwo i o założenie konta opiekuna wolontariusza.

Tutaj można znaleźć ankietę oraz regulamin wolontariusza.