Piotr Habryka pracuje w Komendzie Miejskiej Policji w Sosnowcu. W lutym 2019 roku został potrącony na przejściu dla pieszych i doznał poważnych obrażeń. Wygrał walkę o życie, ale nadal walczy o powrót do zdrowia.

W lutym 2019 roku Piotr Habryka uległ poważnemu wypadkowi komunikacyjnemu – został potrącony przez samochód na przejściu dla pieszych i doznał silnego urazu czaszkowo-mózgowego. Nie poddał się. Z ponad trzymiesięcznej batalii o życie wyszedł zwycięsko.

Kosztowne leczenie

Teraz toczy się walka o powrót do zdrowia. Obecnie poddawany jest intensywnej, kompleksowej, ale jednocześnie bardzo kosztownej rehabilitacji. – Piotrek jest silnym, niezwykle aktywnym mężczyzną. Policjantem i wielkim pasjonatem sportu. Futbol nie ma przed nim tajemnic. To właśnie od tej pasji pochodzi jego pseudonim „Kapeć”. Ta pasja jest też motorem do ogromnych wysiłków podejmowanych przez Piotrka podczas ćwiczeń każdego dnia – opowiadają sosnowieccy policjanci.

Policjanci poczynił już ogromne postępy w leczeniu, jednak cały czas potrzebne jest wsparcie, bo rehabilitacja jest bardzo kosztowna. Sosnowieccy policjanci organizują różne akcje, by wspomóc rodzinę swojego kolegi.

Sosnowiecki policjant Piotr Habryka w 2019 roku uległ poważnemu wypadkowi – fot. mat. pras.

Jak można pomóc?

Pomóc może każdy. Jednym ze sposobów jest możliwość przekazania 1 proc. swojego podatku na jego lecenie. Wystarczy w deklaracji PIT, w rubryce poświęconej OPP, wpisać dane: KRS: 0000272272 z dopiskiem: „dla Piotra Habryki”.

nie ustają w inicjowaniu różnego rodzaju akcji, których celem jest wsparcie rodziny w gromadzeniu środków potrzebnych na ten cel. W okresie rozliczeń podatkowych jednym ze sposobów pozyskania środków jest możliwość przekazania 1% swojego podatku na jego leczenie.

Choremu policjantowi można również pomóc wpłacając środki na konto fundacji Votum: 32 1500 1067 1210 6008 3182 0000 z dopiskiem: „dla Piotra Habryki”.