Z okazji 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Zagłębiacy mogą wylicytować m.in. roczny patronat nad sosnowieckimi Stawikami.

Z okazji 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Sosnowiec przygotował kilka interesujących aukcji. Jedną z nich jest roczny patronat nad Stawikami.

Stawiki w Sosnowcu to zielone płuca miasta i główne miejsce odpoczynku sosnowiczan. W 2017 roku miejsce to wzbogaciło się o nowe drogi rowerowe, ścieżki dla pieszych, nowe alejki i ławki, a także 200-metrową bieżnię z poliuretanu.

Dobiegają końca prace na Stawikach - fot. MZ
Dobiegają końca prace na Stawikach – fot. MZ

Latem mieszkańcy naszego regionu korzystają także ze 100-metrowej plaży oraz kąpieliska. Działa tu również Wake Zone Stawiki.

– Stawiki przyciągają tych, którzy potrzebują odpoczynku, a także tych, którzy chcą aktywnie spędzić czas. To niezwykłe miejsce, które każdego dnia, niezależnie od pogody, odwiedzają mieszkańcy całego regionu – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Dobiegają końca prace na Stawikach - fot. MZ
Dobiegają końca prace na Stawikach – fot. MZ

Przedmiotem aukcji jest roczny patronat nad Stawikami. Zwycięzca dostanie możliwość wybrania nazwy, którą może być imię i nazwisko osoby oferującej najwyższą kwotę, a w przypadku firmy – jej nazwa, która znajdzie się na dwóch tablicach – jednej od strony ulicy Sobieskiego, drugiej od strony Stadionu Ludowego.

– Urząd Miejski zastrzega sobie prawo do zakwestionowania proponowanej nazwy, jeśli będzie wulgarna, łamała ogólnie przyjęte dobre obyczaje, godziła w dobre imię miasta lub będzie miała charakter agitacyjny – podkreśla Rafał Łysy, rzecznik prasowy sosnowieckiego magistratu.

Patronat udzielony zostanie na rok, począwszy od momentu ustawienia i odsłonięcia tablic. – Koszt oznakowania leży po stronie Urzędu Miejskiego – dodaje Rafał Łysy.

To jednak nie koniec niespodzianek. Miasto przygotowało jeszcze kilka innych aukcji. Wylicytować można także m.in. wspólne kajakowanie z prezydentem Sosnowca, wycieczki zabytkowym autobusem po mieście, a także sosnowieckie gadżety i roczny wstęp na wydarzenia w Muzie.

WSZYSTKIE AUKCJE DOSTĘPNE SĄ TUTAJ

Celem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w 2018 roku jest pozyskanie środków na wyrównanie szans w leczeniu noworodków. Wraz z Urzędem Marszałkowskim orkiestra będzie też wspierać i promować działania województwa śląskiego na rzecz seniorów.

WOŚP 2018. Sosnowiec gra z fundacją Jurka Owsiaka. Będzie się działo!