Już po raz dziewiąty w ramach finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy można wylicytować rondo w centrum Jaworzna. Kto tym razem wymyśli nazwę?

To już powoli tradycja, że co roku można wziąć udział w aukcji i nabyć prawo do czasowego nazwania ronda znajdującego się w centrum Jaworzna.

– Zwycięzca licytacji otrzyma symboliczny akt własności i będzie miał prawo do zamieszczenia na tablicy ustawionej na terenie ronda imienia i nazwiska lub nazwy firmy – wyjaśnia prezydent Paweł Silbert. – Tabliczka będzie zawierała również informację, że rondo zostało zlicytowane podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – dodaje.

Rondo WOŚP w Jaworznie - fot. MZ
Rondo WOŚP w Jaworznie – fot. MZ

Przypomnijmy, że od roku znajdujące się na skrzyżowaniu ul. Królowej Jadwigi, Grunwaldzkiej i Kolejowej rondo nosi nazwę Bańki Mydlanej. Nazwę tą wylicytowała za ponad 20 tys. złotych firma Tuban – Świat Baniek Mydlanych.

Jak zmieniały się nazwy ronda WOŚP w Jaworznie?

2010 – Rondo Energetyków i Górników

W 2010 roku skrzyżowanie zyskało miano Energetyków i Górników. Prawo do nazwy na cały rok wykupił za 61 tys. złotych Południowy Koncern Energetyczny (dziś Tauron Wytwarzanie).

2011 – Rondo Magików

W 2011 roku nazwę kupiła meblarska firma Meblomag. Zapłaciło za to 10 100 złotych. Patronem skrzyżowania zostali… Magicy.

2012 – Rondo Intern@utów

W 2012 roku rondo wylicytowała jaworznicka firma Art-Com za 10 300 złotych. Rondo przejęli na rok Intern@uci.

2013 – Rondo Smoków

W 2013 roku jaworznickie rondo stało się sławne w całej Polsce. Wszystko dzięki SKOK Jaworzno, które za 12 100 złotych wygrało licytację i postawiło na dość oryginalną nazwę. Na skrzyżowaniu pojawiły się bowiem małe kolorowe potworki.

2014 – Rondo Jeffa Hannemana

W 2014 roku patronem ronda został Jeff Hanneman z zespołu Slayer. Nazwę znów wylicytowała firma Art-Com za 15 800 złotych. Nazwa ta wzbudziła jednak wiele kontrowersji. Niektórym mieszkańcom nie podobało się to, że skrzyżowanie nawiązuje do nazwiska metalowego muzyka.

2015 – Rondo Baniek Mydlanych

W 2015 roku w Jaworznie było rondo Baniek Mydlanych. Prawo do nadania takiej nazwy zyskała firma Tuban – Świat Baniek Mydlanych. Za 13 433 złotych.

2016 – Rondo Baniek Mydlanych

W 2016 roku rondo po raz kolejny wylicytowała firma Tuban – Świat Baniek Mydlanych. Tym razem za 12 890 zł. Rondo nie zmieniło jednak swojej nazwy.

2017 – Rondo Bańki Mydlanej

W 2017 roku rondo po raz trzeci za 22 200 złotych zakupiła firma Tuban – Świat Baniek Mydlanych i rondo zmieniło nazwę na Rondo Bańki Mydlanej.

TUTAJ MOŻESZ LICYTOWAĆ RONDO WOŚP W JAWORZNIE